0

گردشگری

هزینه سفر به روسیه؛ بهشت سرخ ایرانی ها – تور مالزی

آبان ۵, ۱۳۹۶ در ۱۱:۴۲ ب.ظ توسط

روزنامه هفت صبح – علی هادی زاده: پارسال خبری منتشر شد مبنی بر این که مقام های ایران و روسیه قرار است برای تسهیل سفرهای شهروندان دو کشور گام هایی بردارند که تاکنون در روابط دو کشور سابقه نداشته است و قرار شد در پی این اقدامات، دریافت ویزای هر دو کشور «آسان تر» شود
خوردنی های عادی و روزمره ای مثل سیب زمینی، پیاز و تخم مرغ نیز هزینه چندانی روی دست شما نمی گذارند. مثلا برای ۱۲ عدد تخم مرغ باید حدود ۷۰ روبل یا چهار هزار و ۵۰۰ تومان پول بدهید. برای یک کیلو سیب زمینی و پیاز نیز باید به ترتیب حدود ۱۲۲ و ۲۸ روبل یعنی هشت هزار و هزار و ۸۰۰ تومان پول بدهید. از طرفی در مسکو هزینه غذا خوردن در رستوران ها گران تمام می شود. مثلا در یک رستوران ارزان قیمت برای یک وعده غذا باید بیش از ۵۰۰ روبل یا ۳۰ هزار تومان پول بدهید، فست فود خرج کمتری روی دست شما گذاشته و مثلا در مک دونالدها می توانید با حدود ۳۰۰ روبل یا ۱۸ هزار تومان یک ساندویچ خوشمزه به بدن بزنید.

به تازگی و طبق تفاهمنامه ای، شهروندان هر دو کشور را از دو ماه دیگر بتوانند در مقصد مقابل با کارت های بانکی از خودپردازها وجه دریافت یا هزینه خریدها را با کارت در فروشگاه ها پرداخت کنید. با توجه به خبرها افزون بر مذاکرات دو جانبه، رئیسان هیات های بانکی ایران و روسیه، نمایندگان بانک های رفاه، سینا، حکمت ایرانیان و توسعه صادرات نیز با بانک های روسی طرف خود برای توسعه همکاری ها مذاکره کردند.

ارزان ترین قیمت بلیت یکطرفه به مسکو حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تومان قیمت دارد. البته به صورت مستقیم و بدون توقف، پرطرفدارترین تور به سمت مسکو مدل های سه شب و دو روز است. هزینه تور مسافرتی سه شب برای یک نفر با توجه به هتل متغیر است. مثلا هزینه آن در هتلی یک ستاره حدود دو میلیون و ۴۰۰ هزار تومان تمام می شود. اگر می خواهید مدت زمان اقامت خود را در اتاقی با تخت king-size و سوئیت اختصاصی بگذرانید ممکن است این هزینه تا هشت میلیون و ۷۰۰ هزار تومان هم برسد. این تورها معمولا خدماتی مثل صبحانه، ترانسفر فرودگاهی، راهنمای فارسی زبان، بازدید از کرملین و میدان سرخ، نمای بیرونی کلیسای سنت باسیل، مقبره لنین، مقبره سرباز گمنام، مراسم تعویض نگهبان، باغ الکساندر، بازدید از محوطه کرملین یا ورود به کلیساهای کرملین و غیره را به مشتریان ارائه می دهند.

علاوه بر این که ماین مکان ها ارزان هستند، شما شاهد مسافران روسیه ای بسیار نیز خواهید بود. معمولا خود روس ها خیلی اهل غذا خوردن در بیرون از خانه نیستند و رستوران های شهرهای اصلی این کشور برای طبقه رمفه جامعه هستند. از طرفی بسیاری از مواد اولیه خوراکی مثل سیب زمینی، تخم مرغ، برنج و غیره بسیار ارزان بوده و می توانید با پرداخت هزینه ای تقریبا یک سوم، مبلغ زیادی صرفه جویی کنید. اگر اهل آشپزی نیستید می توانید از روش دیگری استفاده کنید. در روسیه مفهومی به اسم «غذای کارمندی» وجود دارد. این غذاها هزینه کمی داشته و به گونه ای درست شده اند که سریع آماده شده و می توانید سریع غذا بخورید و البته از شما انتظار دارند سریع بروید!

برای رفتن به مناطق دیدنی در داخل شهرهایی مثل مسکو بهترین راه، استفاده از مترو است. علاوه بر این که هزینه بسیار کمی برای استفاده از آن پرداخت می کنید، در ترافیک هم نخواهید ماند. راستی حواس تان به جیب برها باشد. شهر مسکو یکی از بالاترین آمارهای جیب بری در مناطق توریستی را دارد. در ضمن برخلاف بسیاری از کشورها انعام دادن در روسیه کاملا اختیاری است و جزو فرهنگ این کشور نیست. معمولا به راهنماهای گردشگری حدود ۱۰ تا ۱۵ هزار تومان و در رستوران ها حدود ۱۰ درصد پول غذا انعام می دهند ولی این کاملا بستگی به خود شما دارد.