آثار تحریم ها خنثی شده است

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حسن روحانی امروز سه شنبه در جلسه ستاد هماهنگی مالی دولت با تاکید بر اینکه این موفقیت عظیم در سایه مقاومت و ایستادگی ملت ایران و سیاست ها و تدابیر اتخاذ شده بدست آمد، اظهار کرد: تحریم های دشمن اگرچه بدون آسیب و اخلال در اقتصاد کشور و زندگی و معیشت مردم نبوده اما دشمن به هدف اصلی ترسیم شده برای تحریم و جنگ مالی که فروپاشی اقتصاد ایران بوده دست نیافت و با قدرت می توانیم اذعان کنیم که آثار تحریم ها خنثی شده است.

آثار تحریم ها خنثی شده است

وی اضافه نمود: از جمله اهداف مهم دشمن در این جنگ مالی بر هم زدن آرامش جامعه و امنیت خاطر مردم بوده اما دولت با همه سختی ها، تمامی کوشش خود را به کار گرفته تا مانع نا امنی روانی و جلوگیری از بی ثباتی فضای مالی کشور گردد.

رئیس جمهور گفت: آنها که در طول دو و نیم سال اجرای سیاست ضد ایرانی فشار حداکثری نتوانستند به هدف متوقف کردن اقتصاد ایران برسند امروز از آرامش و فرایند بهبود در اقتصاد ایران عصبانی اند و می خواهند در این چند هفته امواج منفی به اقتصاد بفرستند.

روحانی تاکید نمود: مردم اطمینان دارند که مقاومت مالی نتیجه داده و تحریم کنندگان ناچارند از راه خود برگردند به همین جهت پیش بینی ها نسبت به آینده مثبت شده و رفتارهای مالی در بازارهای مختلف همین را نشان می دهد.

رئیس جمهور ایجاد نگرانی نسبت به آینده کشور و برهم زدن آرامش روانی مردم دقیقا بازی در میدان دشمن خواند و توضیح داد: اگرچه این سختی ها و مشقات در دوره شیوع کرونا راستا را برای دولت ناهموارتر می کرد اما نسبتا توانسته این موضوع را نیز خنثی کند و از این نظر همه می بایست مراقب اقدامات و اظهارات خود باشند که آرامش فضای مالی کشور و امنیت خاطر مردم مورد خدشه قرار نگیرد.

در این جلسه مباحث مربوط به نهایی کردن قانون بودجه مطرح شد و رئیس جمهور با اشاره به محورهای اصلی بودجه سال آینده کشور گفت: لایحه بودجه سال 1400، راه را برای تحرک کشور در راستا پیشرفت و توسعه زیرساخت ها باز می نماید.

روحانی اظهار کرد: حفظ و تقویت فرایند توسعه کشور و همزمان حمایت از قشرهای ضعیف مبنای اصلی تدوین بودجه در سال آینده بوده و با کوشش های اجرا شده در امسال و ریل گذاری های اجرا شده می توانیم افق پیش روی اقتصاد کشور و معیشت مردم را روشن تر و رو به بهبود ترسیم کنیم.

وی اضافه نمود: امیدواریم با رفع شدن بعضی تنگناها، راستا توسعه کشور در سال آینده آهنگ پرشتاب تری به خود گیرد.

روحانی متکی نبودن به نفت در بودجه جاری سال آینده را از دیگر متغیرهای مثبت این بودجه برشمرد و گفت: دولت با محاسبات دقیق و با توجه به تجارب بدست آمده در فرایند مقابله با تحریم های سخت مالی تحمیل شده به کشور، برنامه ریزی های لازم را انجام داده که این امر دستاورد بزرگی است.

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 9 دی 1399 بروزرسانی: 9 دی 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 543

به "آثار تحریم ها خنثی شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آثار تحریم ها خنثی شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید