اعتراض زندانیان مصری به بی توجهی مسئولان در سایه شیوع کرونا

به گزارش مالزی ارزان، زندانیان مصری در سایه شرایط غیرانسانی زندان عقرب و شیوع کرونا در این زندان٬ به بی توجهی مسئولان اعتراض و از سازمان های حقوق بشری درخواست یاری کردند.

اعتراض زندانیان مصری به بی توجهی مسئولان در سایه شیوع کرونا

به گزارش گروه بین الملل مالزی ارزان به نقل از پایگاه عربی 21 ، تعدادی از بازداشت شدگان در زندان عقرب مصر در سایه عدم معاینه آنها توسط پزشکان و بی توجهی ماموران و عناصر امنیتی٬ به دلیل ترس از شیوع ویروس کرونا در این زندان درخواست یاری کردند.

این زندانیان با نوشتن یک نامه اعلام کردند ما در حالی که دستانمان بسته است٬ بدون بهره مندی از نور خورشید٬ بدون دارو و پزشک و غذا و بدون هیچگونه دلسوزی درحالی که تب تعداد زیادی از ما بالا رفته و نشانه های مشکوک به ویروس کرونا را در خود می بینیم٬ با مرگ دست و پنجه نرم می کنیم.

بازداشت شدگان افشا کردند که موارد ابتلا به کروناویروس در زندان عقرب روز به روز در حال افزایش است و آنها بیش از 6 ماه است که از اتاق های بسته و بدون تهویه خود خارج نشده اند.

آنها اشاره کردند که مدیریت زندان و مسئولان آن نسبت به همه این مسائل بی توجه بوده و نه پزشکی را برای معاینه به داخل این زندان می فرستند و نه آنها را به بیمارستان منتقل می نمایند.

در ادامه این نامه آمده که مسئولان از ورود دارو به زندان جلوگیری نموده و حتی اجازه خرید آن را هم به زندانیان نمی دهند. بازداشت شدگان در خاتمه از سازمان های حقوق بشری و پزشکی خواستند تا آنها را نجات دهد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 85

به "اعتراض زندانیان مصری به بی توجهی مسئولان در سایه شیوع کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اعتراض زندانیان مصری به بی توجهی مسئولان در سایه شیوع کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید