برای اولین بار در 32 سال اخیر؛ اروپا رسماً علیه چین تحریم وضع کرد

به گزارش مالزی ارزان، اتحادیه اروپا در اقدامی که به گفته رسانه های غربی در 32 سال اخیر بی سابقه بوده است، رسماً یک نهاد و 4 مقام چینی را به بهانه آنچه نقض حقوق بشر خوانده شده، تحریم کرد.

برای اولین بار در 32 سال اخیر؛ اروپا رسماً علیه چین تحریم وضع کرد

با ما سفر کنید و با تور اروپا 1400 از قاره سبز دیدن کنید و با دریافت خدمات ویزای شینگن از گردش به دور اروپا لذت ببرید.

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، خبرگزاری رویترز روز دوشنبه به نقل از یک دیپمات ارشد اروپایی گزارش داد که وزرای امور خارجه اتحادیه اروپا با اعمال تحریم هایی علیه مقامات و نهادهای چینی موافقت نموده اند.

پس از انتشار گزارش رویترز، جوزپ بورل مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا نیز در پیامی توئیتری اظهار داشت که این اتحادیه یک نهاد و 4 مقام چینی را به دلیل نقض حقوق بشر تحریم می نماید.

هفته گذشته خبرگزاری رویترز گزارش داده بود که مقامات اتحادیه اروپا با ممنوعیت سفر و ضبط دارایی های 4 مقام و یک نهاد چینی موافقت نموده اند، اما قرار شده است که این تحریم های تا 22 مارس (دوم فرودین) از سوی وزرای خارجه اتحادیه اروپا علنی نشود.

اتحادیه اروپا هنوز نام یک نهاد و 4 مقام چینی که قرار است از امروز مشمول تحریم های اتحادیه اروپا شوند را منتشر ننموده اما بر اساس گزارش رویترز، نام آنها تا ساعاتی دیگر اعلام خواهد شد.

به گفته رسانه های اروپایی، اتحادیه اروپا از سال 1989 -زمانی که این اتحادیه تحت عنوان اتحادیه مالی اروپا فعالیت می نموده است- هیچ تحریمی علیه چین وضع ننموده است و تحریم های امروز اولین تحریم های اتحادیه اروپا علیه چین طی 32 سال اخیر محسوب می شوند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 17 فروردین 1400 بروزرسانی: 17 فروردین 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 731

به "برای اولین بار در 32 سال اخیر؛ اروپا رسماً علیه چین تحریم وضع کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای اولین بار در 32 سال اخیر؛ اروپا رسماً علیه چین تحریم وضع کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید