بورس مسکن سودآوری خوبی خواهد داشت

به گزارش مالزی ارزان، محمود محمودزاده اظهار کرد: در مورد تامین اقتصادی پروژه های مسکن و حمل ونقل به وسیله بورس، موضوع اصلی، صندوق های زمین و ساختمان است که در مورد سوددهی آنها هیات پذیرش بورس آنالیز های دقیقی را انجام می دهد و این طور نیست که به راحتی هر پروژه ای برای عرضه در بورس انتخاب و تایید گردد.

بورس مسکن سودآوری خوبی خواهد داشت

جهت دریافت خدمات آلاچیق حیاط با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات طراحی و اجرای آلاچیق های مختلف را به ما بسپارید.

وی اضافه کرد: مطالعات جامع و کافی در مورد ریسک و شرایط بازار بر روی پروژه ها انجام می گردد. بنابراین پروژه هایی که ما در بورس معرفی می کنیم، حتما اقتصادی است و سودآوری خوبی برای سرمایه گذاران خواهد داشت.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه عرضه مسکن در بورس در رونق و فراوری مسکن تاثیر گذار خواهد بود، توضیح داد: مسکن یکی از بازارهای غیر قابل انکار در حوزه های اقتصادی در همه جهان است.

محمودزاده تاکید نمود: کسانی که خواهان سرمایه گذاری مطمئن هستند ولی محلی برای سرمایه گذاری ندارند، وقتی به بورس می آیند و با اطمینان در پروژه های مسکن سهامدار شوند سود مناسبی برداشت می نمایند. از طرف دیگر به فراوری مسکن و همچنین خدمات شهری یاری می نمایند.

وی شرح داد: پروژه های صندوق زمین و ساختمان فقط شامل مسکن نیست بلکه پروژه های خدماتی را هم شامل می گردد. ممکن است پروژه ای که توسط این صندوق در یک شهر معرفی می گردد بزرگترین مرکز تجاری آن شهر باشد. لذا با توجه به پیش بینی هایی برای بالا بردن جذابیت صورت می گیرد، اولویت خرید محصولات نهایی به سرمایه گذاران داده می گردد.

به گفته محمودزاده مسئله مهم این است که بازار مسکن به عنوان یک بازار مطمئن و سازنده در بخش آبادانی کشور به زودی وارد بورس می گردد.

موضوع امکان تامین اقتصادی پروژه های حمل ونقل و مسکن با استفاده از ظرفیت بازار سرمایه از حدود 10 ماه قبل مطرح شد که در نهایت دو روز قبل با همکاری سازمان بورس و وزارت راه و شهرسازی به مرحله توافق و اجرای نهایی رسید. در فاز نخست قرار است فراوری و عرضه بیش از 1000 واحد مسکونی به وسیله بورس کالا صورت گیرد که به زودی وارد مرحله اجرا می گردد.

منبع: ایسنا

منبع: تجارت نیوز
انتشار: 11 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 141

به "بورس مسکن سودآوری خوبی خواهد داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بورس مسکن سودآوری خوبی خواهد داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید