تذکرات آتش نشانی جدی گرفته نمی شود

به گزارش مالزی ارزان، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با تاکید بر اینکه دستور العمل های اولیه ایمنی نیز می تواند خسارت های مالی و جانی را کاهش دهد گفت: متاسفانه به برخی از هشدارهای ساده نیز توجه نمی شود.

تذکرات آتش نشانی جدی گرفته نمی شود

به گزارش مالزی ارزان، سید جلال ملکی در مصاحبه با ایسنا در این باره اظهار کرد: بازدیدهای ایمنی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از مراکز تجاری به صورت مستمر انجام می شود اما متاسفانه به انجام ایمن سازی های لازم توجه نمی شود.

وی ادامه داد: طی این بازدیدها نکات ایمنی که باید نسب به انجام آن ها اقدام شود شناسایی می شود و به هیات مدیره مرکز تجاری اعلام می شود که توقع می رود برای تامین ایمنی شهروندان این ایمن سازی ها انجام شود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران با بیان اینکه پس از بازدید دو دستور العمل موقت و دائم به مرکز تجاری داده می شود گفت: برای اجرای دستورالعمل موقت حدود دو هفته زمان درنظر گرفته می شود و پس از مدت مشخص بار دیگر بازدید انجام می شود. این دستورالعمل های موقت درباره انجام برخی راهکارهای ساده، مثل خالی کردن راهروهای مرکز تجاری از اجناس، شارژ کپسول های خاموش کننده، نصب تابلوهای خروج و جهت نماست و مورد دیگر نیز این است که تعداد محدودی از نگهبانان مرکز تجاری دوره آتش نشانی ببینند که حداقل اگر حریق رخ داد بتوانند از کپسول های خاموش کننده استفاده کنند.

ملکی اضافه نمود: اگر این اقدامات اولیه انجام شود، با توجه به وسعت مرکز تجاری شش تا هشت ماه برای انجام دستور العمل بعدی به مرکز تجاری فرصت داده می شود تا در زمان ممکن نسبت به انجام ایمن سازی های لازم اقدام کنند، اما متاسفانه در برخی از موارد شاهد هستیم که حتی به دستورالعمل های اولیه نیز توجه نمی شود و آن ها را هم انجام نمی دهند در صورتی که همین اقدامات هم می تواند در کاهش خسارت های جانی و مالی هنگام حوادث موثر باشد.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران گفت: این دستورالعمل ها بسیار ساده است و فقط برای تامین ایمنی شهروندان است اما با این حال به آن بی توجهی می شود. بنابراین یکی از دلایلی که می توان برای بی توجه بودن به این دستور العمل ها متصور شد این است که تذکرات آتش نشانی جدی گرفته نمی شود، به همین دلیل نیاز است قوانین به صورتی باشد که شهروندان اخطار های آتش نشانی را جدی بگیرند.

وی اضافه نمود: علاوه بر این شهروندان باید بدانند که انجام ایمنی های لازم برای تامین ایمنی جان و مال خودشان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 187

به "تذکرات آتش نشانی جدی گرفته نمی شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تذکرات آتش نشانی جدی گرفته نمی شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید