تلاش های پاکستان برای مقابله با کرونا؛ از نصب نمایشگرهای هوشمند تا تعطیلی مدارس در ایالت سند

به گزارش مالزی ارزان، به دنبال مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش چهار شهروند پاکستانی دولت این کشور علاوه بر مسدود کردن مرزهای زمینی خود تدابیر تازه ای اتخاذ کرد.

تلاش های پاکستان برای مقابله با کرونا؛ از نصب نمایشگرهای هوشمند تا تعطیلی مدارس در ایالت سند

به گزارش دفتر منطقه ای خبرنگاران به نقل از داون نیوز، دولت پاکستان با هدف مقابله با ویروس کرونا که وجود آن در نمونه آزمایش 4 شهروند این کشور مثبت اعلام شده بود تدابیر تازه ای در پیش گرفت.

دولت پاکستان با نصب نمایشگرهای هوشمند در فرودگاه های بزرگ شهرهای اسلام آباد، کراچی، لاهور و پیشاور در صدد جلوگیری از ورود افرادی است که به کرونا مبتلا شده اند.

این نمایشگرها با استفاده از حس گرهای حرارتی به صورت اتوماتیک متوجه عادی نبودن دمای بدن مسافران می شوند و آنها را با رنگهای خاص معین می کنند.

علاوه بر این دولت ایالت سند نیز تمام مدارس این ایالت را به مدت 11 روز تعطیل گفت تا احتمال شیوع این بیماری کمتر شود.

از سوی دیگر وزارت بهداشت پاکستان شرح داد: تمام افرادی که نمونه آزمایش آنها مثبت اعلام شده بود به صورت کامل درمان شده و از بیمارستان مرخص شدند.

به این ترتیب مدارس در شهرهای بزرگی مانند کراچی و حیدر آباد نیز به مدت 11 روز تعطیل می شود تا مقابله با کرونا رنگی جدی تر پیدا کند.

دانشگاه های موجود در این ایالت به فعالیت خود ادامه می دهند و با توجه به فرا رسیدن فصل امتحانات دانشجویان مسئولین دانشگاه های از تعطیلی آنها خودداری کرده اند.

مسئولین دولت ایالت بلوچستان نیز در حال ضدعفونی کردن گسترده شهرهای این ایالت هستند و با استفاده از دسته های ارتش پاکستان در تلاش هستند مانع گسترش این بیماری شوند.

کرونا با توجه به تراکم بالای جمعیت پاکستان می تواند در این کشور خطرآفرین باشد و به همین دلیل مسئولین دولت اسلام آباد از ابتدا تلاش کرده اند ورود و خروج مسافران خارجی را تحت نظر قرار دهند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 44

به "تلاش های پاکستان برای مقابله با کرونا؛ از نصب نمایشگرهای هوشمند تا تعطیلی مدارس در ایالت سند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تلاش های پاکستان برای مقابله با کرونا؛ از نصب نمایشگرهای هوشمند تا تعطیلی مدارس در ایالت سند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید