جدال در آلمان بر سر برطرف محدودیت های کرونا

به گزارش مالزی ارزان، در حالی که ایالت تورینگن آلمان اعلام نموده که میخواهد محدویت های ناشی از پاندمی کرونا را از اوایل ژوئن برطرف کند، دولت برلین به این اقدام با شگفتی و انتقاد واکنش نشان داده و اعلام نموده است، محدودیت های تماس تا 5 ژوئیه تمدید می گردد.

جدال در آلمان بر سر برطرف محدودیت های کرونا

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش خبرنگاران، دولت آلمان همچنان بر لزوم رعایت محدودیت های ناشی از پاندمی کرونا تأکید دارد. سخنگوی دولت آلمان امروز (دوشنبه) در برلین اظهار داشت که محدویت های تماس افراد و همچنین فاصله گذاری اجتماعی که برای جلوگیری از گسترش ویروس جدید کرونا وضع شده، تا تاریخ 5 ژوئیه (15 تیرماه) تمدید می گردد.

اقدام دولت فدرال آلمان واکنشی به برنامه های بودو راملو، رئیس دولت ایالتی تورینگن واقع در شرق آلمان است که از برنامه برطرف محدودیت ها از 6 ژوئن (17 خرداد) سخن گفته بود.

تکروی راملو و اعلام این تصمیم شگفتی و در عین حال انتقاد دولت مرکزی آلمان را برانگیخت. دولت آلمان اظهار داشت که از برنامه های ایالت تورینگن برای برطرف محدودیت ها غافلگیر شده و از این رو نشست کابینه برای آنالیز شرایط پاندمی امروز برگزار نخواهد شد.

ینس اشپان، وزیر بهداشت آلمان برنامه های ایالت تورینگن در راستای برطرف محدودیت ها را غیرقابل درک خواند.

او توضیح داد: نباید این تصور به وجود آید که پاندمی به انتها رسیده است. مناطقی هستند که در آن ها چندین روز پیاپی هیچ مورد تازه ابتلا به ویروس جدید کرونا به ثبت نرسیده و در مناطقی نیز تحولات محلی یا منطقه ای به گونه ای است که باید به سرعت واکنش نشان داد.

مارکوس زودر، رئیس دولت محلی ایالت بایرن و همچنین آندراس بوون شولته، شهردار برمن نیز برنامه های ایالت تورینگن را نگران کننده خواندند.

شهردار برمن توضیح داد که از طرح ایالت تورینگن پیروی نخواهد کرد؛ چرا که ویروس کرونا هنوز مهار نشده است.

رئیس دولت محلی ایالت بایرن در واکنشی انتقادآمیز و تند اقدام ایالت تورینگن را پیامی فاجعه بار خواند و حتی گفت که ایالت او ممکن است دست به اتخاذ گام های متقابل بزند.

او در این ارتباط توضیح داد: من نمی خواهم که بایرن بر اثر سیاست های نامحتاطانه ایالت تورینگن بار دیگر آلوده و مبتلا گردد.

بر اساس گزارش دویچه وله، رئیس دولت ایالتی تورینگن در این میان سخنان خود را تعدیل کرد اما بار دیگر از اصل تصمیم برطرف محدویت ها دفاع کرد.

به گفته او، وقتی در منطقه ای سه هفته است که مورد جدیدی از ابتلا شناسایی نشده، چرا باید در آنجا مدام تشکیل جلسه داد. از دید راملو باید مسئولیت ها را بر عهده اداره های بهداشت محلی گذاشت که موظفند در صورت گسترش محلی ویروس واکنش نشان دهند و گام های لازم را بردارند.

افزون بر ایالت تورینگن، ایالت زاکسن نیز اعلام نموده که از برنامه های راملو در راستای برطرف محدودیت ها پشتیبانی می نماید. پترا کوپینگ، رئیس دولت ایالتی زاکسن در عین حال گفت که شرط برداشتن چنین گامی این است که شمار مبتلایان تازه بسیار اندک بماند.

کوپینگ همچنین گفت که تصمیم در خصوص ادامه استفاده از ماسک در اماکن عمومی چون فروشگاه ها و سوپرمارکت ها امری است که باید در سطح ملی آلمان اتخاذ گردد.

دولت آلمان میخواهد روز چهارشنبه این هفته برنامه های خود را در ارتباط با محدودیت های ناشی از پاندمی کرونا رسما اعلام کند. محافل دولتی اما پیشاپیش گفته اند که طرح دولت که تا اوایل ژوئیه اعتبار دارد، ترکیبی خواهد بود از برطرف بعضی از محدودیت ها و حفظ موازین و قواعدی چون فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 209

به "جدال در آلمان بر سر برطرف محدودیت های کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جدال در آلمان بر سر برطرف محدودیت های کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید