حمله مسلحانه به منطقه دارفور سودان، 120 تن کشته و زخمی شدند

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، دفتر هماهنگی امور بشردوستانه سازمان ملل اواخر روز یکشنبه بیان کرد که در پی حمله مسلحانه به روستایی در منطقه ناآرام دارفور بیش از 60 تن کشته و حدود 60 تن دیگر زخمی شدند.

حمله مسلحانه به منطقه دارفور سودان، 120 تن کشته و زخمی شدند

این حمله مسلحانه به روستای ماستری در غرب ایالت دارفور یکی از تازه ترین حوادث امنیتی گزارش شده ظرف یکهفته گذشته است که طی این حملات، چندین روستا و منزل مسکونی طعمه حریق شدند، فروشگاهها غارت شده و زیرساختها آسیب دیدند.

هنوز هیچگونه اظهارنظر رسمی از سوی دولت سودان در مورد این حادثه امنیتی منتشر نشده است.

دولت سودان روز یکشنبه بیان کرد که در پی تجدید خشونتها در دارفور سودان نیروهای مشترک را از بخشهای امنیتی ایالات مختلف به این منطقه اعزام خواهد نمود.

عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان نیز در جریان یک نشست در خارطوم، پایتخت سودان بدون ارائه جزئیات گفت که نیروهای امنیتی به منطقه دارفور اعزام می شوند تا از افراد حفاظت نموده و [امنیت] فصل کشاورزی را تضمین نمایند.

از سوی دیگر، شورای امنیتی و دفاعی سودان بر اهمیت کاربرد نیروی نظامی جهت نجات جانها و دارائیها، مواجهه با تمام اَشکال بی قانونی و حمایت از حقوق برابر شهروندی تأکید کرد.

لازم به ذکر است که در یک حادثه دیگر در اثر حمله یک گروه شبه نظامی ناشناس به روستایی در ایالت دارفور جنوبی دست کم 20 تن کشته و 22 نفر دیگر زخمی شدند.

روز یکشنبه نیز سه تن از جمله یک زن در جریان نزاع و درگیری میان کشاورزان و دامداران در منطقه الجرف در ایالت دارفور شمالی کشته شدند.

شدت خشونتهای اخیر توسط شبه نظامیان در شمال دارفور مقامات را به اعلام شرایط اضطراری در روز سیزدهم ژوئیه واداشت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 29 شهریور 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 331

به "حمله مسلحانه به منطقه دارفور سودان، 120 تن کشته و زخمی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حمله مسلحانه به منطقه دارفور سودان، 120 تن کشته و زخمی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید