دولت آلمان با دستکم دریافت خطرات کرونا زمان با ارزشی را از دست داد

به گزارش مالزی ارزان، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که دولت آلمان در هفته های ابتدایی امسال میلادی خطر بحران کرونا را دستکم گرفته و با نادیده دریافت هشدارها در این باره زمان با ارزشی را برای مهار این ویروس از دست داده است.

دولت آلمان با دستکم دریافت خطرات کرونا زمان با ارزشی را از دست داد

با تور آلمان از دیدنی ترین کشور اروپایی بازدید کنید و از شهرهای برلین، هانوفرو، فرانکفورت و مونیخ دیدن کنید.

به گزارش گروه بین الملل مالزی ارزان به نقل از روزنامه دی ولت آلمان، نتایج یک آنالیز نشان می دهد که دولت فدرال آلمان و انستیتو ملی رابرت کخ در هفته های ابتدایی امسال میلادی خطر کرونا را به طرز چشمگیری دست کم گرفته و به این ترتیب زمان با ارزشی را برای مهار ویروس کرونا از دست دادند. این نتایج تحقیقات مشترک روزنامه دی ولت آلمان و رادیو بایرن است.

بر این اساس دلیل این رویکرد آلمان سیاست اطلاع رسانی کشور چین بوده است. لوتار ویلر، رئیس انستیتو رابرت کخ آلمان در اواخر ژانویه در جلسه کمیته بهداشت انتقاد شدیدی به این کشور و سیاست اطلاعاتی آن وارد نموده و این کشور را متهم به سیاست اطلاعاتی معیوب کرد.

ینز اشپاهن، وزیر بهداشت آلمان هم آمارهای ارائه شده از چین را در نشستی که در ماه فوریه برگزار گردید مطمئن ندانست، چرا که چندین هفته اجازه ورود یک تیم از سازمان بهداشت جهانی به این کشور داده نمی شد.

اشپان همچنین اعلام نمود که برلین در عرصه سیاست خارجی اقداماتی را در پیش گرفت تا از چین درباره این بیماری جدید اطلاعاتی کسب کند. وی اعلام نموده بود که ما نمی خواهیم با تاکید بیش از حد بر موضوع تمایل چین به ادامه همکاری ها را محدود کنیم.

به نوشته روزنامه دی ولت آلمان اما خود برلین هم در برخورد با بحران کرونا خطا انجام داده است. دولت فدرال آلمان در ابتدا به هشدارهای کتبی درباره مقیاس خطرناک این بحران در ماه فوریه که توسط وارد کننده مواد حفاظتی پزشکی فرانتس منش و الکساندر ککوله از ویروس شناسان داده شد پاسخی نداد.

این آنالیز همچنین نشان می دهد که آلمان در اوایل فوریه بعضی ذخایر اضطراری مواد حفاظتی و تجهیزات پزشکی خود را با وجود نگرانی های زیادی که در خود این کشور وجود داشت به ووهان چین صادر کرد. تازه اواخر فوریه بود که دولت آلمان خطر این بحران را جدی گرفت.

حالا نقش چین در اولین ماه های شیوع این بیماری همه گیر در یک نشست ویژه با مشارکت دولت و مجلس آلمان مورد ارزیابی قرار می گیرد. بر اساس تحقیقات انجام گرفته سازمان اطلاعات داخلی آلمان اعلام نموده که جامعه جهانی برای مهار بحران کرونا چندین هفته را از دست داده است چرا که کشور چین در ابتدا اطلاعات مربوط به این بیماری را در نطفه خفه می کرد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 11 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 206

به "دولت آلمان با دستکم دریافت خطرات کرونا زمان با ارزشی را از دست داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت آلمان با دستکم دریافت خطرات کرونا زمان با ارزشی را از دست داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید