شمار موارد کرونا در هند از 5 میلیون گذاشت ، بیمارستان ها دچار کمبود اکسیژن هستند

به گزارش مالزی ارزان، شمار موارد عفونت با کروناویروس در هند در حالی روز چهارشنبه 26 شهریور از 5 میلیون مورد گذشت که بیمارستان های این کشور با کمبود عرضه اکسیژن برای درمان ده ها هزار بیمار در شرایط بحرانی روبرو هستند.

شمار موارد کرونا در هند از 5 میلیون گذاشت ، بیمارستان ها دچار کمبود اکسیژن هستند

برای دیدن تاج محل و مجسمه های بودا، تور دهلی ما را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز پزشکان و مقامات دولتی در ایالت های عظیم ماهاراشترا، گجرات و اوتار پرادش که از لحاظ شیوع کرونا بدترین شرایط را دارند، تقاضای برای اکسیژن برای درمان بیماران بیش از سه برابر شده و درخواست ّ ها برای یاری فوری بالا گرفته است.

وزارت بهداشت هند روز چهارشنبه 90123 مورد جدید عفونت را در این کشور گزارش داد و به این ترتیب شمار کل موارد کرونا در این کشور به 5/02 میلیون نفر رسید.

شمار تلفات کووید-19 نیز در هند با گزارش 1290 مورد جدید در 24 ساعت گذشته اکنون به 82066 مورد رسیده است.

هند در میان کشورهای دنیا سریع ترین رشد همه گیری کروناویروس را دارد و فقط در 12 روز یک میلیون مورد به شمار عفونت هایش افزوده شده است. هند پس از آمریکا دومین کشوری در دنیا است که شمار موارد کرونا در آن از 5 میلیون مورد گذشته است.

مقامات بهداشتی هند می گویند دست کم 6 درصد از تقریبا یک میلیون مورد فعال عفونت کروناویروس در هند احتیاج به اکسیژن درمانی دارند. به گفته آنها، ذخایر اکسیژن به اندازه کافی وجود دارد، اما دولت های ایالتی باید میزان مصرف را زیر نظر داشته باشند و کمبودها را اعلام نمایند.

میزان کل تقاضا برای اکسیژن در پایتخت پرجمعیت ترین ایالت هند، اوتار پرداش به 5000 سیلندر رسیده است، در حالیکه در زمان های عادی میزان تقاضا 1000 سیلندر است.

ایالت ماهارشترا که بیشترین میزان بیماران را دارد، تصمیم گرفته است میزان عرضه اکسیژن به ایالت های مجاور را کاهش دهد تا بتواند به تقاضاهای فزاینده در این ایالت پاسخ دهد.

وسائل نقلیه حامل اکسیژن اجازه داده است تا از آژیر استفاده نمایند تا سریع ترین بتوانند به بیمارستان ها برسند.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 9 مهر 1399 بروزرسانی: 9 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 352

به "شمار موارد کرونا در هند از 5 میلیون گذاشت ، بیمارستان ها دچار کمبود اکسیژن هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شمار موارد کرونا در هند از 5 میلیون گذاشت ، بیمارستان ها دچار کمبود اکسیژن هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید