ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت، سارقان شناسنامه دار شوند

به گزارش مالزی ارزان، جانشین رییس پلیس پایتخت بر ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی بر امنیت ساختمان ها قبل از صدور پروانه ساخت تایید کرد.

ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت، سارقان شناسنامه دار شوند

به گزارش خبرنگاران، سردار حمید هداوند در این باره گفت: سرقت پدیده ای است که امنیت روانی فرد و جامعه را مختل می کند و لازم است که به طور جدی با آن برخورد و مقابله شود.

هداوند با تاکید بر اینکه مقابله با سرقت صرفا به معنای اقدامات پس از وقوع از سرقت نیست، گفت: باید تمام عواملی را که سبب وقوع سرقت می شود از بین برد و به حداقل رساند. هر چند شرایط بد اقتصادی می تواند موجب افزایش آمار سرقت شود ولی جدای از این مطلب شرایط و دلایل مختلفی موجب افزایش آمار سرقت می شود که باید به صورت ریشه ای به این مهم پرداخته شود.

وی اضافه کرد: لازم است در ساخت و ساز منازل مسکونی و اداری و اماکن صنفی یک کارشناس انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت موضوع را بازدید و صلاحیت آن را تایید کند و در صورت وجود نقص تا رفع نواقص مربوطه که می تواند موجب تسریع در انجام سرقت توسط سارقان شود، پروژه مربوطه را تایید نکند.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ با اشاره به اینکه باید به طور جد با موضوع سرقت برخورد و مقابله شود، گفت: پلیس پیشگیری و آگاهی باید به طور هدفمند و ویژه موضوع برخورد با سارقان حرفه ای را در دستور کار خود قرار دهد.

هداوند با بیان اینکه باید سارقان شناسنامه دار شوند، گفت: بر این اساس باید حوزه سرقت و نوع سرقت هر کدام از سارقان معین شود و پرونده سارقان به گونه ای تنظیم و تکمیل شود که توسط دستگاه قضا به اتهامات آنها به درستی رسیدگی شود.

وی بر ضرورت آموزش های پیشگیری از سرقت به شهروندان نیز تاکید کرد و اضافه کرد: لازم است آموزش های همگانی در خصوص چگونگی جلوگیری از پدیده سرقت به شهروندان داده شود چرا که سارقان از یک لحظه غفلت مردم برای سرقت اموال آنها استفاده می کند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 728

به "ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت، سارقان شناسنامه دار شوند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ضرورت نظارت کارشناسان انتظامی قبل از صدور پروانه ساخت، سارقان شناسنامه دار شوند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید