عراق، موفقیت چشمگیر حشد شعبی در دفع نفوذ داعش به دیالی و صلاح الدین

به گزارش مالزی ارزان، رزمندگان الحشد الشعبی عراق کوشش عناصر گروهک تروریستی داعش برای نفوذ شبانه در مرزهای اداری استان های دیالی و صلاح الدین را به طور گسترده خنثی کردند.

عراق، موفقیت چشمگیر حشد شعبی در دفع نفوذ داعش به دیالی و صلاح الدین

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، صادق الحسینی سخنگوی محور استان دیالی در نیروهای الحشد الشعبی عراق به سایت المعلومه گفت: نیروهای الحشد الشعبی در هشت منطقه بسیار با اهمیت در مرز اداری بین استان های دیالی و صلاح الدین در ماه های اخیر مستقر شده اند. این مناطق تا چندی پیش بسیار ملتهب بود و گذرگاههای دائمی نفوذ و جابجایی عناصر گروه تروریستی به داخل و خارج استان صلاح الدین به شمار می رفت.

وی اضافه نمود: میانگین نفوذ به ویژه نفوذ شبانه داعش در مرزهای بین استان های صلاح الدین و دیالی به میزان 85 درصد و بیشتر در طول سه ماه اخیر کاهش یافته است و این امر تصادفی نبوده بلکه در سایه کوشش ها و خون های پاک محقق شده است.

الحسینی گفت: بستن گذرگاههای نفوذ عناصر داعش باعث تامین امنیت 70 درصد و چه بسا بیشتر خواهد شد زیرا مهمترین و خطرناکترین منبع تهدید امنیتی مستقیم برای این استان به شمار می رود.

مرزهای اداری بین استان های دیالی و صلاح الدین منبع تهدید امنیتی بزرگی برای امنیت و ثبات این دو استان به خاطر تکرار نفوذ عناصر داعش به شمار می رفت.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 13 مهر 1399 بروزرسانی: 13 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 360

به "عراق، موفقیت چشمگیر حشد شعبی در دفع نفوذ داعش به دیالی و صلاح الدین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، موفقیت چشمگیر حشد شعبی در دفع نفوذ داعش به دیالی و صلاح الدین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید