عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو، بی توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو

به گزارش مالزی ارزان، این روز ها دلالان با حضور در بازار ناصرخسرو اقدام به فروش قاچاقی دارو تقلبی کرونا با قیمت چند ده میلیونی می کنند.

عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو، بی توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو

به گزارش گروه رسانه های خبرنگاران به نقل از باشگاه خبرنگاران، ویروس کرونا هر چقدر که باعث وارد شدن ضرر و زیان به کسب و کار و بازار شده باشد، اما موجب رونق بازار برخی اجناس همچون داروی کرونا شده است.

بازار ناصر خسرو این روز ها بیشتر از گذشته به محلی برای توزیع داروی رمدسیویر تبدیل شده است، دارویی که به زعم دلالان شفا بخش کرونا است و این دارو با قیمتی نزدیک به 35 میلیون تومان در حال عرضه است و عده ای زودباور نیز برای خرید آن اقدام می کنند.

از طرفی رسیدگی به این موضوع توسط نهاد های نظارتی و بهداشتی به باد فراموشی سپرده شده و هیچ برخوردی با فروشندگان قاچاقی داروی تقلبی کرونا دیده نمی شود و افراد آزادانه اقدام به فعالیت در این حوزه می کنند و پول هنگفت و کلانی برای فروش داروی تقلبی به جیب می زنند.

مینو محرز عضو ستاد ملی مقابله با کرونا درباره فروش داروی کرونا در بازار ناصر خسرو، گفت: هیچ داروی جدیدی برای کرونا در دنیا تولید نشده است و در مورد دارو نگرانی که وجود دارد این است که برخی افرادی که با رسانه ها مصاحبه می کنند، اسم برخی دارو ها را بیان و اعلام می کنند که بیماران فلان دارو را مصرف کنند، این مسأله باعث شده دوباره ناصرخسرو و بازار سیاه دارو شلوغ شود و دارویی که سه تای آن مثلا 3 میلیون تومان بوده اکنون به قیمت 20 تا 40 میلیون تومان در ناصرخسرو فروخته می شود.

وی گفت: هنوز هیج دارو و درمان اختصاصی برای کووید 19 وجود ندارد. حتی رمدسیویر هم به عنوان داروی اثربخش بر کووید 19 تأیید نشده است.

در حال حاضر یکی از دارو هایی که به قیمت گزاف و بی حساب و کتاب در ناصرخسرو فروخته می شود، رمدسیویر است، این دارو در ایران هم تولید می شود و در صورت نیاز بیماران در بیمارستان با امضای متخصص عفونی برای بیمار تأمین می شود، پوکه های این داروی تزریقی را هم مثل پوکه دارو های مخدر می گیرند که به بازار سیاه نرود.

محرز درباره تولید واکسن کرونا نیز گفت: تولید واکسن کووید 19 در آمریکا یک پیشرفت مهم است. تأثیر واکسن شرکت فایزر که با همکاری شرکت آلمانی بیو ان تک ساخته می شود از این نظر مهم است که مانند واکسن ایدز که در دنیا به دنبال ساخت آن هستند، یک نوع واکسن RNA است. عملکرد پیروز این واکسن می تواند امید هایی برای تولید واکسن ایدز هم به وجود آورد. در واقع اگر این واکسن کرونا پیروز عمل کند برای همه ویروس های مشابه که واکسن ندارند می توان واکسن ساخت.

تعزیرات به موضوع فروش غیرقانونی داروی تقلبی کرونا ورود می کند؟

ناصر مدیحی طامه رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران درباره ایجاد بازار سیاه عرضه داروی تقلبی در خیابان ناصرخسرو توسط دلالان دارو، گفت: این موضوع در حوزه نظارت بهداشتی سازمان تعزیرات حکومتی است و شعب ویژه قاچاق گشت های تعزیرات تهران آماده انجام ماموریت ها هستند.

مدیحی طامه شرح داد: برای بررسی فروش دارو های تقلبی باید معاونت سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت و درمان از سازمان تعزیرات تقاضای اعزام گشت ها برای بررسی موضوع قاچاق دارو و یا فروش دارو های تقلبی را در بازار کنند که تا به امروز درخواستی در این باره به دستمان نرسیده است.

به گفته رئیس گشت تعزیرات حکومتی تهران، اگر درخواستی در این رابطه به ما ارجاع شود، قاضی های کشیک تعزیرات و تیم های ما به سرعت در محل حاضر خواهند شد.

طبق اعلام ستاد ملی مقابله با کرونا در حال حاضر در هر سه دقیقه جان یک هموطن ایرانی به دلیل ابتلای به بیماری کووید 19، گرفته می شود و در سوی دیگر دلالان دارو برای منفعت خود اقدام به عرضه و فروش قاچاقی داروی تقلبی می کنند؛ لذا در این رابطه می طلبد تا سازمان های نظارتی و بهداشتی فعالیت گشت های نظارتی خود را در این زمینه آغاز کنند و به سودجویان اجازه خودنمایی و فعالیت ندهند.

اخبار گروه سایر رسانه ها صرفا بازنشر اخبار سایت ها و خبرگزاری هاست و خبرنگاران هیچ مسئولیتی در قبال آن ندارد.

بازگشت به صفحه رسانه ها

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 6 دی 1399 بروزرسانی: 6 دی 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 536

به "عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو، بی توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عرضه داروی تقلبی کرونا در ناصرخسرو، بی توجهی نهادهای نظارتی به بازار سیاه فروش دارو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید