قبل و بعد از انفجار بیروت از دید ماهواره روسیه

به گزارش مالزی ارزان، سازمان فضایی روسیه راس کاسموس، تصویر ارسالی از یک ماهواره روسی از شهر بیروت، قبل و بعد از انفجار مهیب روز سه شنبه را منتشر نموده که در آن میزان گستردگی خسارات وارده به پایتخت لبنان به خوبی نشان داده شده است.

قبل و بعد از انفجار بیروت از دید ماهواره روسیه

همراه دور زمین باشید و با تور ارزان روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، تسنیم به نقل از خبرگزاری تاس نوشت: شرکت راس کاسموس (سازمان فضایی روسیه) تصویری را که از یک ماهواره روسی گرفته شده منتشر نموده است که در آن بندر بیروت و اطراف آن قبل و بعد از انفجار مهیب روز سه شنبه ثبت شده است. این تصویر میزان تخریب این انفجار را به خوبی نشان می دهد.

بدین ترتیب، ماهواره روسی کانوپوس-وی (Kanopus-V) که برای سنجش محیط زمین در مدار واقع شده است، میزان گستردگی تخریب ساختمان های اطراف بندر بیروت توسط موج انفجار در نتیجه این حادثه را ثبت نموده است. علاوه بر این، این تصویر حفره ای که در محل انفجار ایجاد شده را هم نشان می دهد که هم اکنون از آب پر شده است.

به گفته فرماندار پایتخت لبنان، حدود 300 هزار نفر در نتیجه تخریب انفجار در بندر بیروت بی خانمان شده اند و خسارت ناشی از آن ممکن است تا 15 میلیارد دلار هم برسد. انفجار روز سه شنبه در بندر بیروت به قدرتی قدرتمند بود که در نتیجه آن ساختمان ها حتی در چندین کیلومتری از مرکز انفجار هم آسیب دیده و چندین ساختمان عظیم در نزدیکی بندر فرو ریختند.

براساس آخرین اطلاعات، این انفجار تا به امروز موجب کشته شدن 135 نفر، 80 نفر مفقودالاثر و بیش از 4 هزار نفر زخمی شده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 350

به "قبل و بعد از انفجار بیروت از دید ماهواره روسیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قبل و بعد از انفجار بیروت از دید ماهواره روسیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید