مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا

به گزارش مالزی ارزان، سالیوت در شمال پیوویرنیتاک و 300 کیلومتر دورتر از آن واقع شده است. این منطقه در بخش یخ­های دائمی نزدیک تنگه هادسون واقع می­باشد. سه هزار سال است که کشتی­ها هنگام ورود به خلیج هادسون از دریای آتلانتیک، از سالیوت عبور می­کنند. مقصد اکثر کشتی­ها، بندر چرچیل در جنوب غرب خلیج هادسون می­باشد.

مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا

خلیج هادسون به طرز شگفت انگیزی وسیع است. این خلیج دورافتاده و بکر، از شمال تا جنوب حدود 1350 کیلومتر بوده و عرض آن نیز برابر 830 کیلومتر می­باشد، در نتیجه مساحت آن حدود 637000 کیلومتر مربع می­باشد. به عبارتی این خلیج می­تواند به راحتی مساحتی به اندازه کشور انگلیس را پوشش دهد و بازهم جای خالی در آن باقی بماند. میانگین عمق خلیج هادسون برابر 128 متر بوده و حداکثر عمق آن به 259 متر می­رسد. یعنی هم در خشکی و هم زیر آب گنج­های زیادی وجود دارند که می­توان به جستجوی آنها رفت. برای اینکه بتوانید از بازدید این خلیج زیبا در کانادا بیشترین لذت را ببرید، راهنمای بازدید زیر را مطالعه نمایید. در این راهنما، برترین موارد راجع به خلیج هادسون درج شده اند.

خلیج هادسون برای اولین بار در سال 1610 توسط یک اروپایی به نام هنری هادسون مشاهده شد. وی یک جهانگرد و سیاح انگلیسی بود که بعدها نام او روی این خلیج گذاشته شد. در سال 1662، اولین اروپایی به نام پیر اسپریت رادیسون توانست در سال 1662 از طریق خشکی به خلیج هادسون برسد. در سال 1668 نیز اولین پست تجاری پس از عبور از دهانه رودخانه روپرت، از خلیج هادسون گذشت.

منبع مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا

انتشار: 10 آبان 1400 بروزرسانی: 10 آبان 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1038

به "مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مقاله: راهنمای بازدید از خلیج هادسون کانادا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید