نیروهای ترکیه برای دومین روز متوالی آب شرب الحسکه سوریه را قطع کردند

به گزارش مالزی ارزان، خبرگزاری رسمی سوریه می گوید در شرایط دنیاگیری کرونا، ترکیه و مزدورانش پمپاژ آب شرب از یک نیروگاه در راس العین برای مردم شهر الحسکه را برای دومین روز متوالی قطع نگاه داشتند.

نیروهای ترکیه برای دومین روز متوالی آب شرب الحسکه سوریه را قطع کردند

به گزارش گروه بین الملل مالزی ارزان، خبرگزاری رسمی سوریه بیان کرد که ترکیه و مزدورانش از میان عناصر تروریستی برای دومین روز متوالی به اقدامات تروریستی خود علیه غیرنظامیان در شهر الحسکه و حومه آن با قطع آب این مناطق ادامه می دهند.

به گزارش سانا در شرایطی که مردم برای مقابله با کرونا به نظافت و شستشو احتیاج دارند نیروهای اشغالگر ترکیه پمپاژ آب شرب از ایستگاه علوک ریف راس العین به شهر الحسکه و شهرک های مسکونی حومه آن را قطع کردند.

محمود العکله مدیر کل اداره آب الحسکه به سانا گفت: رژیم ترکیه و مزدوران تروریست آن همچنان پمپاژ آب شرب ایستگاه علوک ریف راس العین به شهر الحسکه و شهرک های مسکونی توابع آن را قطع نگاه داشته اند و این در حالی است که برق مناطق تحت کنترل مزدوران ترکیه از نیروگاه مبروکه تامین می گردد و مقداری از برق فراوری شده در سد تشرین به منطقه راس العین اختصاص پیدا می نماید.

العکله گفت در صورتی که نیروهای اشغالگر ترکیه همچنان مانع پمپاژ آب از نیروگاه علوک شوند اداره آب، نیروگاه الحمه در سد شرقی را تجهیز نموده است و انتظار می رود ظرف دو روز آینده راه اندازی گردد.

او تاکید نمود: اقدامات رژیم ترکیه در این شرایط اضطراری که احتیاجهای مردم به نظافت و ضد عفونی برای مقابله با ویروس کرونا بیش تر است، تروریستی است.

ترکیه و مزدورانش با قطع پمپاژ آب از نیروگاه علوک، آب شرب بیش از 600 هزار نفر از جمعیت شهر الحسکه، تل تمر و شهرک های مسکونی اطراف آن را قطع نموده است.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 23 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 99

به "نیروهای ترکیه برای دومین روز متوالی آب شرب الحسکه سوریه را قطع کردند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیروهای ترکیه برای دومین روز متوالی آب شرب الحسکه سوریه را قطع کردند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید