واکنش محیط زیست به زنده به گور کردن جوجه های یک روزه

به گزارش مالزی ارزان، سعید محمودی با اشاره به اینکه روز گذشته تیم های محیط زیست در سراسر استان تهران موضوع معدوم سازی جوجه های یک روزه را بررسی کردند، اظهار کرد: ما به این نتیجه رسیدیم که این اتفاق در استان تهران رخ نداده است، اما به هرحال ممکن است که واحد های مختلف تولید جوجه برنامه مشابهی را برای معدوم سازی داشته باشند. از این رو روز گذشته به جهاد کشاورزی و دامپزشکی استان تهران نامه ای فرستادیم و خواستار جلوگیری و برخورد با اینگونه اقدامات شدیم.

واکنش محیط زیست به زنده به گور کردن جوجه های یک روزه

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران در مصاحبه با ایسنا با بیان اینکه نامه ای برای دادستانی استان تهران و استانداری تنظیم شده است که بتوانیم با ابزار قانونی جلوی این اتفاق را بگیریم، تاکید کرد: معدوم سازی جوجه های یک روزه اقدامی غیر انسانی، غیر علمی و مصداق حیوان آزاری است. این جوجه ها صاحب روح و جان هستند و زنده به گور کردن آن ها هر وجدانی را به درد می آورد.

محمودی با تاکید بر اینکه تمام تلاش ما این است که چنین اتفاقی در استان تهران رخ ندهد، گفت: در استان تهران 9 واحد تولید جوجه داریم که امروز به همه آن ها اخطار دادیم که اگر اقدام به روش های مشابه برای معدوم سازی جوجه ها کنند شدیدترین برخورد ها را با آن ها خواهیم کرد.

(ویدیو) ماجرای جنجالی معدوم سازی جوجه های یکروزه

وی با اشاره به اینکه از سوی دیگر ممکن است که این جوجه ها آلوده باشند و دفن آن ها به صورت زنده و در نقطه ای نامشخص می تواند مخاطراتی جدی در پی داشته باشد، اظهار کرد: حتی بر فرض اینکه این جوجه ها به هر دلیلی تلف شده بودند و پسماند محسوب می شدند، باید برای دفع آن ها اصول بهداشتی را رعایت می کردند و پیش از دفع از نهاد های ذی ربط از جمله محیط زیست مجوز می گرفتند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان تهران با تاکید بر اینکه از هر جنبه ای زنده به گور کردن جوجه ها انسانی و علمی نیست، توضیح داد: سایر واحد های تولید جوجه بدانند که اگر اقدام به چنین کاری کنند قطعا محیط زیست بر اساس قانون با آن ها برخوردی جدی خواهد داشت.

به گزارش ایسنا، محمدرضا صدیق پور - دبیر انجمن تولیدکنندگان جوجه یک روزه - درباره معدوم سازی جوجه ها توضیح داده است که در ماه های اخیر تولید کنندگان گوشت مرغ شامل پرورش دهندگان مرغ مادر گوشتی و مرغ گوشتی با مسائل عدیده ای روبرو بوده اند که عمده ترین این مسائل، کاهش قیمت مرغ زنده و جوجه یک روزه است و این شرایط ضرر و زیان سنگینی را به تولید کنندگان جوجه یک روزه و گوشت مرغ کشور وارد کرده است.

منبع: فرارو
انتشار: 23 خرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 166

به "واکنش محیط زیست به زنده به گور کردن جوجه های یک روزه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش محیط زیست به زنده به گور کردن جوجه های یک روزه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید