واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی

به گزارش مالزی ارزان، معاون کل وزارت بهداشت درباره واکسن کرونای روسی با بیان اینکه این واکسن فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد نموده است، گفت: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در جهان فراوری گردد و کیفیت لازم را داشته باشد، آن را برای مردم مان تهیه خواهیم کرد.

واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی

دکتر ایرج حریرچی در مصاحبه با ایسنا، درباره واکسن کرونای روسیه، گفت: به طور کلی در جهان 165 واکسن با عنوان واکسن کرونا در حال ساخت است و 27 واکسن هم به فاز انسانی رسیده اند. واکسن کرونایی که کشور روسیه ساخت آن را اعلام نموده است، یکی از هشت واکسنی است که فاز سوم کارآزمایی بالینی را رد نموده است.

وی اضافه کرد: وزارت بهداشت ایران به دو صورت می تواند درباره این واکسن صحبت کند؛ یکی به وسیله سازمان بهداشت جهانی است؛ به طوری که این سازمان تاییدیه های لازم را برای این واکسن اعلام کند و دیگری به وسیله همکاری های دوجانبه با روسیه است.

حریرچی ادامه داد: مطمئن باشید اگر واکسنی برای کرونا در جهان فراوری گردد و کیفیت لازم را داشته باشد، آن را برای مردم مان تهیه خواهیم کرد. البته نکته مهم آن است که بیشتر واکسن هایی که مطرح شده و کار می گردد، تاثیرشان در حد 50 الی 60 و یا 70 درصد است و مدت ایمنی طولانی ندارند.

معاون کل وزارت بهداشت تاکید نمود: همانطور که مقامات سازمان بهداشت جهانی هم اعلام کردند، علی رغم کشف این واکسن ها، از آنجایی که تاثیرات آن ها چه از نظر تاثیرات نهایی و چه مدت زمان ایمنی، فعلا زیاد نیست، همچنان باید اصول فاصله گذاری اجتماعی و بهداشت فردی را رعایت کنیم.

حریرچی گفت: بنابراین درباره واکسن کرونای کشور روسیه وزارت بهداشت ایران می تواند از دو طریق عمل کند؛ یکی اینکه این واکسن تاییدیه سازمان بهداشت جهانی را داشته باشد و یکی هم به وسیله همکاری های دوجانبه است.

منبع: فرارو
انتشار: 12 مهر 1399 بروزرسانی: 12 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 359

به "واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش وزارت بهداشت به واکسن کرونای روسی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید