30 میلیون آمریکایی در دوران کرونا بیکار شده اند

به گزارش مالزی ارزان، بعد از بیکاری شدیدی که در آمریکا بر اثر شیوع ویروس کرونا به وجود آمده، آمریکایی ها مجبور شده اند یا اجاره خانه خود را پرداخت کنند و یا به فکر غذا برای خود باشند.

30 میلیون آمریکایی در دوران کرونا بیکار شده اند

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری دانشجو، وبگاه یو اس ای تودی در گزارشی که امروز منتشر شد به افزایش بیکاری در آمریکا به دلیل شیوع ویروس کرونا اشاره کرد و نوشت، طی هفت هفته در بحبوحه شیوع ویروس کرونا در آمریکا، 30 میلیون آمریکایی کار های خود را از دست داده اند و مجبور شده اند بین دو گزینه پرداخت اجاره یا قبض های خدماتی و تهیه غذا برای خود و خانواده شان یکی را انتخاب کنند.

به نوشته پایگاه یو اس ای تودی، بحران اقتصادی آمریکا در زمانی ظهور پیدا کرد که خانواده ها در این کشور قبلاً خود در لبه نابودی بر اثر فقر قرار داشته اند. بر اساس این گزارش، حتی قبل از شیوع ویروس کرونا نیز حدود یک سوم آمریکایی ها هیچ پس اندازی نداشته اند و بیش از 20 درصد از بچه ها آمریکایی نیز در خانواده هایی زندگی می کنند که زیر خط فقر هستند.

بر اساس گزارش مرکز تحقیقات پیو، تعطیلی در آمریکا بر اثر شیوع بیماری کرونا، مسائل اقتصادی این کشور را افزایش داده است و 52 درصد از آمریکایی هایی که درآمد پایینی دارند می گویند خود یا اعضای خانواده شان شغلشان را از دست داده اند و یا حقوق شان را در دوران کرونا کاهش یافته است. بر اساس این گزارش از اواسط ماه مارس، از هر 6 نفر در آمریکا بیش از یک نفر شغل خود را در این دوره از دست داده است.

پایگاه یو اس ای تودی در ادامه این گزارش نوشت، در هفته آخر مارس، 6/6 میلیون آمریکایی مطالبات بیکاری داشته اند و هفته بعد نیز 6/6 میلیون آمریکایی به ویروس کرونا مبتلا شدند. در هفته های بعد نیز 4.9 میلیون نفر در این کشور مطالبات بیکاری خود را ثبت کردند.

به نوشته یواس ای تودی، ترس و نگرانی آمریکایی ها هر هفته به دلیل احتمال بیکاری آن ها به دلیل شیوع ویروس کرونا، افزایش یافته است تا سرانجام 30 میلیون آمریکایی مجبور شدند برای دریافت مزایای بیکاری خود ثبت نام کنند. به همین دلیل آمریکایی ها که دیگر نمی توانند بیکاری خود را تاب بیاورند، به فروش دارایی های خود، مصرف پس انداز، دریافت وام و حتی پیدا کردن کار هایی مانند پیک رستوران رو آورده اند که البته این نوع مشاغل آن ها را در خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار می دهد.

یو اس ای تودی در سرانجام نوشت، با گذشت هفته ها و افزایش بیکاری در آمریکا، در بحبوحه شیوع ویروس کرونا قانون گذاران در کاخ سفید و حتی مقامات در شهر های کوچک مجوز باز گشایی اقتصاد را ارائه دادند و یا دستور متوقف کردن دوران قرنطینه را صادر کردند و آمریکایی های بیشتری را در معرض خطر ابتلا به ویروس کرونا قرار دادند.

به نوشته یو اس ای تودی، در ماه آوریل، ویروس کرونا بیش از پیش در آمریکا گسترش پیدا کرده است.

در کمتر از سه ماه 70 هزار و 847 آمریکایی به دلیل ابتلا به بیماری کرونا جان خود را از دست داده اند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 14 تیر 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 210

به "30 میلیون آمریکایی در دوران کرونا بیکار شده اند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "30 میلیون آمریکایی در دوران کرونا بیکار شده اند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید