در سقوط هواپیما زنده بمانید ، نکاتی درباره فرود اضطراری هواپیما

به گزارش مالزی ارزان، ممکن است در بعضی از پرواز های هوایی، هواپیما مجبور به فرود اضطراری گردد. در این موقعیت باید آرامش خود را حفظ کنید و به دستورات خدمه پرواز توجه داشته باشید. نکاتی درباره فرود اضطراری وجود دارد که در ادامه آمده است. مطمئنا هیچ کس دوست ندارد در پرواز مسافرتی که دارد، دچار فرود اضطراری هواپیما گردد، اما با آگاهی ازاقدامات مربوط به فرود اضطراری می توانید زندگی خود را نجات دهید. هر هواپیمایی تصاویری در خصوص ایمنی پرواز تهیه نموده و در پشت هر صندلی قرار داده است، اما معمولا افراد به این موارد توجه نمی کند. در شرایط اضطراری شرایط بسیار متفاوت می گردد. لیلی شولتز، مهماندار با سابقه که در پی حرفه خلبانی است، درباره فرود اضطراری می گوید: وقتی در شرایط فرود اضطراری هستیم، و همه چیز در حال افتادن، من به تنهایی قابلیت آماده کردن شرایط را ندارم، هر فرد باید به توصیه های ما گوش و عمل کند، که با این کار هم جان خود را نجات می دهد و هم دیگران را. به همین علت هم خبرنگاران اینبار، 11 نکته مهم درباره فرود اضطراری هواپیما که دانستنش جان شما را نجات می دهد برایتان در ادامه شرح داده، بنابراین با ما همراه باشید ...

در سقوط هواپیما زنده بمانید ، نکاتی درباره فرود اضطراری هواپیما

در این جا 11 نکته برای فرود اضطراری آورده شده است:

1) سر جای خود بنشینید

در پرواز و فرود اضطراری مهماندارها باید اول از همه مطمئن شوند که همه سر جای خود نشسته اند. مسافران با نشستن بر سر جای خود و بستن کمربند و قرار ندادن وسایل خود در راهرو، به مهمانداران یاری می نمایند تا به راحتی در راهرو رفت و آمد نمایند.

2) بچه ها را در کنار خود نگه دارید

اگر افراد خانواده در پرواز، در جای مختلف هواپیما هستند، مهمانداران می توانند به شما یاری نمایند تا نزدیک یکدیگر باشید، البته اگر زمان کافی وجود داشته باشد. شولتز در این باره می گوید: به بچه ها توجه ویژه ای دارم و همواره سعی می کنم آنها را در کنار خانواده های خود بنشانم. اگر کودکی همراه خود دارید، او را روی پای خود بنشانید.

3) توجه داشته باشید

مهمانداران در طول پرواز، مدام این عبارت سر جای خود بمانید را تکرار می نمایند، چون با جابه جا شدن مسافران، مهمانداران نمی توانند به درستی به افراد یاری نمایند. معاون آموزشگاه هوانوردی در لانگ آیلند، فرانک دلیا می گوید: حتما به توصیه های خدمه توجه کنید. نحوه تخلیه در هر شرایطی فرق دارد پس آگاهی از دستورالعمل های فرود اضطراری بسیار مفید می باشد.

4) در شرایط صحیح قرار بگیرید

در فرود اضطراری، از مسافران خواسته می گردد تا سرشان را بین پاهای خود قرار دهند. با این کار افراد جابه جا نمی شوند و صدمات احتمالی نیز کاهش پیدا می نماید.

5) کفش های پاشنه بلند را در بیاورید

در فرود اضطراری، لباس های اضافی و دست و پا گیر و کفش های پاشنه بلند و هر آنچه را که مانع خروج شما از هواپیما می گردد را در بیاورید. با داشتن این موارد باعث زمین انداختن خود و دیگران، در هنگام خروج، می شوید.

6) در صورت لزوم ماسک ها اکسیژن در دسترس قرار می گیرند

ماسک های اکسیژن در ارتفاع بیشتر از 10000 پایی به صورت برنامه ریزی شده در دسترس قرار می گیرند، اما در صورت احتیاج خدمه نیز می توانند آنها را به صورت دستی پخش نمایند. اگر ماسکی نمی بینید یعنی احتیاجی به آن وجود ندارد.

7) همکاری کنید

در فرود اضطراری، افرادی که وحشت زده هستند و ترسیده اند را آرام کنید و مدام از خدمه سوال نپرسید. آنها فقط اطلاعات اتاق خلبان را ارائه می دهند، با سوالات زیاد فقط آنها را اذیت می کنید.

8) آرامش خود را حفظ کنید

دلیا می گوید: بیشتر مردم از چگونگی پرواز هواپیما اطلاعی ندارند. به همین علت فک می نمایند در فرود اضطراری، هواپیما در حال سقوط است در صورتی که 99.9 درصد چنین تصوری اشتباه است. بنابراین در فرود اضطراری آرامش خود را حفظ کنید و خونسرد باشید. شولتز در تعریف های خود از مسافری می گوید که با تماشا دود در هواپیما دیوانه وار فریاد می کشی همه ما می میریم و سعی در باز کردن درب خروج اضطراری داشته است. مانند چنین افرادی نباشید.

9) در هنگام فرود اضطراری و خروج شکیبا باشید

مانند فرود معمولی، در فرود اضطراری نیز، باید صبر کنید تا مهمانداران پرواز به شما اجازه خروج دهند و تا آن موقع از جای خود بلند نشوید.

10) جلیقه نجات دیگران را برندارید

جلیقه نجات هر فردی زیر صندلی خود اوست و نه صندلی جلوی او. جلیقه نجات را پیدا کنید و آن را بپوشید، بندهای آن را محکم ببندید و منتظر هدایت های خدمه و مهمانداران پرواز باشید. باد کرن جلیقه ها در هواپیما، باعث اختلال در هنگام خروج می گردد.

11) کیف خود را رها کنید

خدمه در هنگام فرود اضطراری و خروج از پرواز، اصرار بر گرفتن وسایل شما دارند. الویت خدمه حفظ جان مسافران است و نه وسایل آنها. در هنگام خروج وسایل خود را رها کنید چون در هر لحظه ممکن است جایی آتش بگیرد. افرادی برای خارج شدن از هواپیما تقلا می زنند، اجازه دهید تا خدمه به آنها یاری کند. افرادی نیز سر جای خود خشکشان می زند، آنها را هوشیار کنید.

منبع: همگردی
انتشار: 22 دی 1401 بروزرسانی: 22 دی 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1381

به "در سقوط هواپیما زنده بمانید ، نکاتی درباره فرود اضطراری هواپیما" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "در سقوط هواپیما زنده بمانید ، نکاتی درباره فرود اضطراری هواپیما"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید