غاری از سنگ مرمر، شاهکار طبیعت در پاتاگونیا

به گزارش مالزی ارزان، پاتاگونیا بخش بزرگی از آمریکای جنوبی است که شامل بخش هایی از آرژانتین و شیلی می گردد، در این خاک غاری از سنگ مرمر وجود دارد که دست انسان در ساخت آن هیچ دخالتی نداشته است و طبیعت با شگفتی خود آن را به زیباترین شکل ممکن ساخته است.

غاری از سنگ مرمر، شاهکار طبیعت در پاتاگونیا

طبیعت اثری هنری است که هیچ انسانی توانایی ساختن آن را ندارد و اگر نابغه ترین هنرمندها گرد هم بیایند، شاید بتوانند چیزی شبیه به آثار هنری طبیعت را خلق نمایند. غاری در پاتاگونیا وجود دارد که جنس آن از سنگ مرمر است و براثر فرسایش و تابش نور آفتاب در مدت زمان طولانی ظاهری بسیار زیبا و منحصربه فرد پیداکرده است، گویی مجسمه سازی آن را به دقت تراشیده است.

پاتاگونیا درواقع بخش بزرگی از آمریکای جنوبی است که از سویی به رشته کوه های آند و از سوی شرق به دشت می رسد. پاتاگونیا در نزدیکی کلرادو واقع شده است.

غارهای سنگ مرمر که بانام غارهای د مارمول هم شناخته می شوند در تمام نقاط زمین یافت می شوند. غار پاتاگونیا در شبه جزیره ای در پاتاگونیا واقع شده است که از نظر زمین شناسی شکلی بسیار خاص و منحصربه فرد دارد.

در بیش از 6000 سال گذشته، جریان آب و فرسایش سنگ های این غار را به شکل امروزی اش درآورده است.

سنگ مرمر رنگی متمایل به سفید یا صدفی دارد و آبی نیست، ولی انعکاس آب در قسمت هایی پایینی غار باعث می گردد که در طول روز سنگ های مرمر درون غار به رنگ آبی اقیانوسی دیده شوند. البته با تغییر رنگ ابرها، رنگ سنگ ها هم متفاوت به نظر می رسد.

منبع: کجارو / curiosity.com
انتشار: 23 بهمن 1400 بروزرسانی: 23 بهمن 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1146

به "غاری از سنگ مرمر، شاهکار طبیعت در پاتاگونیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "غاری از سنگ مرمر، شاهکار طبیعت در پاتاگونیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید