کمبود مرغداری در چابهار؛ 80 درصد گوشت سفید از سایر استان ها می آید

به گزارش مالزی ارزان، سرپرست فرمانداری چابهار گفت: در حوزه مرغداری و تامین گوشت سفید شهرستان کمبودی شدید داریم و درحال حاضر بیش از 80 درصد نیازمندی شهرستان از سایر استان ها می آید.

کمبود مرغداری در چابهار؛ 80 درصد گوشت سفید از سایر استان ها می آید

به گزارش خبرنگاران ، از زاهدان ، رحمدل بامری سرپرست فرمانداری چابهار گفت: در حال حاضر در کل شهرستان و حوزه سرزمینی چابهار با بیش از 200 هزار نفر جمعیت تنها سه واحد مرغداری فعال وجود دارد و در حوزه کشتارگاه هم هیچ کشتارگاهی چابهار ندارد.

وی گفت: بیش از 80 درصد گوشت سفید چابهار از سایر نقاط تامین می گردد.

وی گفت: مرغ هایی که در این واحد ها پرورش پیدا می نمایند باید برای کشتار به ایرانشهر و یا مرکز استان بروند و مجدد برگردند که این خود هزینه بر است چراکه بخش مهمی از کالای تمام شده را هزینه های حمل و نقل شامل می گردد.

سرپرست فرمانداری چابهار گفت: چابهار این ظرفیت را دارد که علاوه بر فراوری مرغ، کشتار، بسته بندی و به کشور های همسایه و مختلف از راه های مرز زمینی ریمدان و دریایی صادر کند، اما خودش با کمبود شدید مرغ رو به روست که اصلا قابل قبول نیست.

بامری با ترغیب سرمایه گذاران به سرمایه گذاری در حوزه مرغ گفت: خوشبختانه با پیگیری هایی که صورت گرفته، برای 7 مرغداری نو مجوز صادر شده و سرمایه گذاران دیگری هم اقدام کردند و امیدواریم با راه اندازی این مرغ داری ها که ظرفیت حدود 150 هزار قطعه را دارند بخشی از مسائل حل گردد.

ع

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 بهمن 1400 بروزرسانی: 24 بهمن 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1147

به "کمبود مرغداری در چابهار؛ 80 درصد گوشت سفید از سایر استان ها می آید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کمبود مرغداری در چابهار؛ 80 درصد گوشت سفید از سایر استان ها می آید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید