اختصاص 231 میلیارد تومان از 800 میلیارد تومان اعتبارات یک درصد به بخش پژوهش و فناوری

به گزارش مالزی ارزان، دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری با اشاره به جذب 213 میلیارد تومان از محل اختصاص یک درصد اعتبارات دستگاه ها به بخش پژوهش و فناوری تاکید نمود: این میزان با عدد واقعی آن فاصله زیادی دارد.

اختصاص 231 میلیارد تومان از 800 میلیارد تومان اعتبارات یک درصد به بخش پژوهش و فناوری

از وبسایت ویکی پدیا دیدن نمایید.

به گزارش خبرنگاران، دکتر غلامحسین رحیمی در حاشیه یکصد و نود و نهمین جلسه کمیسیون دائمی شورای عالی عتف در جمع خبرنگاران با بیان اینکه در این جلسه سه موضوع در دستور کار نهاده شد، اظهار کرد: ارائه گزارشی از اجرای قانون یک درصد یکی از این موضوعات مطرح بود که بر اساس آن تا به امروز حدود 213 میلیارد تومان از اعتبارات دستگاه ها صرف بخش های تحقیقاتی شده است.

وی ادامه داد: این عدد با اصل مبلغ در نظر گرفته شده که 800 میلیارد تومان است فاصله دارد از این رو احتیاج است تا برنامه های قوی تری برای جذب کل اعتبارات این بخش صورت گیرد.

رحیمی، تاسیس کمیسیون تخصصی هنر و معماری را از دیگر موضوعات مطرح در این جلسه عنوان نمود و یادآور شد: اعضای حقیقی و حقوقی این کمیسیون در حال حاضر معین شده است و به زودی شاهد برگزاری جلسات این کمیسیون خواهیم بود.

دبیر کل شورای عالی علوم، تحقیقات و فناوری تاکید نمود: از نظر دبیر خانه شورای عالی عتف بسیار مهم است که توجه ویژه ای به هنر و معماری صورت گیرد؛ چرا که این حوزه، حوزه ای است که اثر گذاری اجتماعی وسیعی دارد و هر چه به این حوزه به ویژه از منظر فراوری فناوری های نوین توجه بیشتری صورت گیرد، اثرگذاری بیشتر و عمیق تری از نظر علمی خواهد داشت.

رحیمی، با اشاره به ارائه گزارشی از فعالیت های دانشگاه آزاد در حوزه های علمی و فناوری، اظهار کرد: این دانشگاه در چند سال اخیر برنامه های خوبی در زمینه علم و فناوری را اجرایی نموده و در این حوزه ها حرکت رو به رشدی را دارد.

وی با تاکید بر اینکه در گذشته این دانشگاه در مقایسه با سایر نهادها نقش زیادی در توسعه فناوری نداشته است، گفت: ولی در چند سال اخیر دانشگاه آزاد برنامه هایی را در این زمینه اجرایی نموده است و توانسته میزان مشارکت خود را در توسعه فناوری ارتقا دهد.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 27 اسفند 1399 بروزرسانی: 27 اسفند 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 693

به "اختصاص 231 میلیارد تومان از 800 میلیارد تومان اعتبارات یک درصد به بخش پژوهش و فناوری" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اختصاص 231 میلیارد تومان از 800 میلیارد تومان اعتبارات یک درصد به بخش پژوهش و فناوری"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید