اسپایدرمن از مرز یک میلیارد دلار گذشت

به گزارش مالزی ارزان، جدیدترین فیلم از فیلم های مرد عنکبوتی به اولین فیلم دوران کرونایی بدل شد که میلیارد دلاری شد.

اسپایدرمن از مرز یک میلیارد دلار گذشت

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران به نقل از ددلاین، تا خاتمه شنبه فیلم اسپایدرمن: راهی به خانه نیست محصول سونی و مارول توانست به نخستین فیلم دوران پاندمی تبدیل شود که از مرز یک میلیارد دلار فروش در باکس آفیس جهانی عبور می کند.

این دستاورد قابل توجهی است، مخصوصاً با توجه به اینکه این فیلم کمی بیش از یک هفته پیش و در زمانی اکران شد که اخبار توسعه سریع سویه اومیکرون در سراسر جهان نگرانی های جدیدی ایجاد کرده است.

این فیلم پس از 11 روز توانست از مرز یک میلیارد دلار فروش عبور کند و به این ترتیب به صورت مشترک با انتقام جویان: جنگ ابدیت تبدیل به دومین فیلم پرفروش تاریخ از نظر سرعت رسیدن به این رقم شد. فیلم اول انتقام جویان: خاتمه بازی است که در پنج روز از یک میلیارد دلار فروش گذشته بود.

این فیلم همچنین از برند دریاچه چیانگ جین ساخت چین که بیش از 900 میلیون دلار فروخته بود هم عبور کرد و عنوان قهرمان باکس آفیس سال جهانی 2021 را به خود اختصاص داد.

به این ترتیب اسپایدرمن: راهی به خانه نیست برای دومین هفته در صدر باکس آفیس آمریکای شمالی قرار گرفت و تخمین زده می شود در 10 روز نخست اکران خود در مجموع در آمریکا 478 میلیون دلار فروخته باشد. این بیش از 2 برابر رقم فروش فیلم ابرقهرمانی پرفروش قبلی مارول یعنی شانگ چی و افسانه ده حلقه است که 224 میلیون دلار در گیشه های داخلی بلیت فروخت.

این ارقام فروش بسیار بالاست، مخصوصاً با توجه به اینکه فیلم های بزرگ دیگری از جمله ماتریکس رستاخیزها و آواز بخوان 2 و مرد پادشاه هم این هفته اکران شدند.

تخمین زده می شود فیلم انیمیشن آواز بخوان 2 محصول یونیورسال و ایلومینیشن تا خاتمه امروز فروش خود را به 66.4 میلیون دلار برساند. این فیلم از قبل در چند بازار کوچک تر اکران شده بود و با 22 بازاری که این آخر هفته به نمایش آن پرداختند، انتظار می رود فروش آن در باکس آفیس بین المللی به 20.8 میلیون دلار برسد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 12 بهمن 1400 بروزرسانی: 12 بهمن 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1134

به "اسپایدرمن از مرز یک میلیارد دلار گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اسپایدرمن از مرز یک میلیارد دلار گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید