انتخاب نام یک بانوی سیاهپوست برای مقر اصلی ناسا

به گزارش مالزی ارزان، خانم جکسون در سال 1951 میلادی به سازمان پیشین ناسا موسوم به کمیته ملی مشاوره هوافضا ملحق شد، چندین دهه برای ناسا کار کرد و در سال 2005 درگذشت. از او به عنوان یکی از کامپیوترهای انسانی ناسا یاد می کنند و علتش هم نقشی است که این خانم به عنوان ریاضیدان تحقیقاتی در آن سازمان ایفا کرد.

انتخاب نام یک بانوی سیاهپوست برای مقر اصلی ناسا

جیم برایدستاین مدیر ناسا ضمن اشاره به برگزاری قریب الوقوع یک مراسم نامگذاری رسمی روز گذشته در توییتی چنین گفت:

مری برنامه فضایی آمریکا را جلو برد و به نتیجه رساند.

داستان زنان سیاهپوست در ناسا بعد از ساخت فیلمی به نام شخصیت های پنهان یا هیدن فیگرز در سال 2016 مورد توجه قرار گرفت؛ فیلمی که از کتابی واقعی با همین نام اقتباس شده بود و در آن Janelle Monáe نقش خانم جکسون را ایفا می کرد.

البته ناسا هم در سال های اخیر تلاش های زیادی را انجام داد تا تلاش های این زنان را یادآوری کند. برای مثال خیابان مقابل به ساختمان دفتر اصلی ناسا در واشنگتن دی سی در سال 2019 به نام هیدن فیگرز وی یا راستا شخصیت های پنهان نامگذاری شد.

این سازمان همچنین در سال 2019 نام تاسیسات مستقل تأیید و اعتبارسنجی خود در غرب ویرجینیا را به تاسیسات مستقل تأیید و اعتبارسنجی کاترین جانسون نامگذاری کرد که اوایل 2020 دیده از جهان فروبست و او نیز یکی از ریاضیدانان ناسا بود.

نامگذاری دفاتر اصلی ناسا به نام مهندسان سیاهپوست گامی رو به جلو برای شناساندن شخصیت های پنهان و ناشناخته این سازمان به مردم است.

کارولین لوئیس دختر خانم جکسون به نشریه داخلی ناسا چنین گفت:

ما مفتخریم که ناسا همچنان میراث مادر و مادربزرگمان مری دابلیو جکسون را گرامی می دارد. او یک دانشمند، نوع دوست، همسر، مادر و پیشرو بود که راستا را برای موفقیت هزاران نفر دیگر و نه تنها ناسا هموار کرد.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 30 مرداد 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 271

به "انتخاب نام یک بانوی سیاهپوست برای مقر اصلی ناسا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتخاب نام یک بانوی سیاهپوست برای مقر اصلی ناسا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید