با این راهکارها ترس از هواپیما را فراموش کنید

به گزارش مالزی ارزان، بسیاری از افراد هنگام بلند شدن هواپیما دچار استرس می شوند؛ این افراد به نوعی ترس از پرواز دارند.

با این راهکارها ترس از هواپیما را فراموش کنید

.

بسیاری از افراد با تهیه بلیط هواپیما به سفرهای خود می پردازند. علت علاقه مندی افراد به این وسیله نقلیه امکانات، سرعت و امنیت است. اما در این بین بسیاری از افراد هنگام بلند شدن هواپیما دچار استرس می شوند. این افراد به نوعی ترس از پرواز دارند.

باید بین ترس و هراس تفاوت قائل شد !در واقع هراس ها ترس های بی موردی هستند که در نتیجه تداعی عصبی و ذهنی بوجود آمده اند مثلا شخصی که از پرواز می ترسد قبلا پرواز برای او با یک حادثه و اتفاق ناخوش آیندی مصادف شده که این امر منجر به وجد آمدن یک نوع تداعی عصبی ذهنی در آن شخص شده لذا هر وقت در خصوص پرواز فکر کند یا بخواهد با هواپیما پرواز کند دچار این ترس شدید و بی مورد خواهد شد. (منبع)

کسانی که این مسئله را درون خود ایجاد می کنند، هیچ لذتی از سفر با این وسیله نقلیه نخواهند برد. ما در این مطلب راهکارهایی را ارائه می دهیم تا از استرس افراد در سفرهای هوایی کاسته گردد. اگر شما هم در هنگام سفر با هواپیما استرس دارید یا بستگانتان ترس از پرواز دارند، در این مطلب با ما همراه باشید.

مطالعه را نباید فراموش کنید

راه کارهای مختلفی برای جلوگیری از پرواز وجود دارد، یکی از این راهکارها مطالعه در هنگام برخاستن هواپیما است. استفاده از کتاب، روزنامه و مجله در هنگام پرواز باعث می گردد، حواس افراد از مقوله پرواز پرت گردد. خواندن کتاب یا هر چیز دیگری تمرکز افراد را بالا برده و تفکر را جایگزین ترس می نماید.

جایگاه های جلوی کابینت را انتخاب کنید

از آنجایی که جایگاه های جلوی هواپیما سروصداهای کمتری را در بر دارند، در هنگام رزرو بلیط هواپیما جایگاه های جلوی هواپیما را انتخاب کنید. آرامش را در این قسمت از هواپیما بیشتر احساس خواهید کرد.

کافئین نخورید

یکی از اشتباهاتی که افراد مختلف دچار آن می شوند، خوردن کافئین قبل از پرواز است. هرگونه کافئین مانند چای و قهوه را از برنامه خود حذف کنید. کافئین سبب افزایش استرس در شما می گردد و لذت پرواز را می کاهد.

نفس عمیق بکشید

دنبال راهکاری بی هزینه و کم خرج هستید؟ در هر حالتی نفس عمیق بکشید. رفت و آمد هوا در ریه های و قلب شما ارامش خاصی هدیه می دهد. از کاربردی ترین نکات در کاهش استرس در سفرهای هوایی نفس کشیدن عمیق است.

موسیقی یکی از راهکارهاست

گوش دادن موسیقی را در پرواز از یاد نبرید. موسیقی می تواند شما را از فضای موجود پیش آمده بلند کند و شما را به دنیایی دیگر ببرد. موسیقی فضایی را تداعی می نماید که در آن احساسی از ترس نباشد.

هم صحبت پیدا کنید

ما ایرانی ها روابط عمومی بسیار بالایی داریم. اگر همراهی دارید با او به صحبت بپردازید یا با بغل دستی خود آغاز به حرف زدن کنید. این کار مانع استرس می گردد.

نوشیدن آب

نوشیدن آب هم می تواند یاری بالایی در کاهش استرس شما داشته باشد. این عمل استرس را از شما دور نموده و آرامش را باز می گرداند. علاوه بر خرید بلیط هواپیما برای سفر باید وسایل مورد نیز را با خود به همراه داشته باشید.

مشورت با پزشک در موارد ضروری

ترس شما از پرواز بیش از میزان است؟ در صورتی که ترس شما بسیار زیاد است، تنها راه مشورت با پزشکی متخصص و حاذق است. این کار باعث می گردد تا در صورت استرس زیاد دارویی تجویز گردد. راهکارهای بسیار زیاد دیگری وجود دارد تا از استرس تان در هنگام پرواز کم گردد. کافی است، به مطلب بدون استرس سوار هواپیما شوید، مراجعه کنید. در این مطلب علاوه بر راهکارهای ارائه شده، تکنیک های دیگری بیان شده است.

یکی از تکنیک های کاهش استرس در این مطلب که مربوط به قبل از پرواز و بعد از خرید بلیط هواپیما است، چک کردن مدارک است. بعد از خرید بلیط هواپیما از سایت های معتبر ارائه کننده بلیط مانند تیک بان حتما مدارک مورد احتیاج در پرواز را چک نموده و در جایی امن و در دسترس قرار دهید تا قبل از پرواز دچار استرس نشوید. این کار باعث می گردد که تسلط بهتر و حس آرامش بیشتری در سفر داشته باشید.

خرید بلیط هواپیما

اگر علاوه بر نگرانی پرواز نگران خرید بلیط هواپیما هستید ما به شما سایت تیک بان را پیشنهاد می کنیم. تیک بان، علی بابا، مستربلیط و قاصدک جز معتبرترین سایت های ارائه کننده بلیط هواپیما در کشور به شمار می فرایند. اگر مایلید تا به وسیله تیک بان سایت معتبر خرید بلیط هواپیما بلیط مورد نظر را تهیه کنید، کافی است، کلمه تیک بان یا عبارت https://tikban.com/ را جستجو نمایید.

منبع: کجارو
انتشار: 18 خرداد 1401 بروزرسانی: 18 خرداد 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1249

به "با این راهکارها ترس از هواپیما را فراموش کنید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با این راهکارها ترس از هواپیما را فراموش کنید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید