تور مالزی: جاهای دیدنی در مالزی که باید همه مسافران بشناسند

به گزارش مالزی ارزان، مالزی یک کشور چند فرهنگی است که هرساله بازدیدکنندگان زیادی برای تماشا آن راهی این کشور می شوند.

تور مالزی: جاهای دیدنی در مالزی که باید همه مسافران بشناسند

با تور مالزی از توسعه یافته ترین کشور شرق آسیا دیدن کنید. با ما به کوالالامپور ، پنانگ و لنکاوی سفر کنید و از سفری دل انگیز لذت ببرید.

به نظر شما برترین جاهای دیدنی مالزی کجاست؟ مالزی یک کشور چند فرهنگی است که هرساله بازدیدنمایندگان زیادی برای دیدن آن راهی این کشور می شوند. کوالالامپور مرکز این کشور، شهری دنیای با معماری خیره نماینده و خاصی است که از برج های فوق مدرن تا کاخ های قدیمی و ساختمان های زمان استعمار انگلیس را در دل خود جا داده است. در فاصله کوتاهی از مرکز، جزایر کوه ها و غارهای بزرگی قرار دارند. معابد بی شمار و طبیعتی دل انگیز در جنگل بورنئو یکی از برترین منطقه ها دیدنی در مالزی است. مالزی بعلاوه با صخره های مرجانی زیبا و سواحل شنی نرم که عضو ثابتی از دیدنی این کشور است، شناخته می گردد.

آنچه گفتیم فقط بخشی از جاهای دیدنی مالزی است اما ما در این مطلب از فلایتیو قرار است شما را با برترین مکان های گردشگری مالزی آشنا کنیم. قول می دهیم خواندن و کسب اطلاعات درباره آن ها باعث گردد دلتان بخواهد حتی برای یک بار هم که شده به دیدن این منطقه ها بروید! همراه بمانید تا اگر روزی قصد سفر به این کشور حیرت انگیز را کردید، بدانید کجاها باید مقصد شما باشند.

برج های دوقلوی پتروناس در کوالالامپور

بلند ترین برج دوقلوی دنیا پتروناس در کوالالامپور است. ارتفاع چشمگیر این برج به 452 متر می رسد، جایی در نزدیکی ابرها! این برج ها 88 طبقه دارند و درمجموع 76 آسانسور برای رسیدن به طبقات بالایی آن در نظر گرفته شده است.

مصالح به کارگرفته شده برای ساخت هر دو برج ها بتن، فولاد و شیشه است. به وسیله پل آسمانی دوگانه که در طبقه 41 و 42 قرار دارند به یکدیگر وصل می شوند. بازدیدنمایندگان می توانند برای مشاهده منظره های خیره نماینده اطراف به طبقات بالای این برج بروند. دیدن شهر از بالای برج های پتروناس به خصوص در شب بسیار چشمگیر و فراموش نشدنی است.

بیشتر طبقات هر دو برج برای مقاصد اداری به کارگرفته شده اند اما در طبقه های پایین برج ها یکی از بزرگ ترین مراکز خرید مالزی قرار گرفته است. در واحد های اداری این دو برج شرکت هایی مثل مایکروسافت، IBM و شرکت هوآوی شعبه دارند و طبقات تجاری برج هم به مرکز خرید سوریا (Suria KLCC) اختصاص داده شده است.

علاوه بر این، بخش های دیگری مثل 300 فروشگاه مختلف گالری هنری و حتی فضایی برای سالن ارکستر فیلارمونیک (Philharmonic Hall) دارد که می تواند ساعت ها بازدیدنمایندگان خود را مشغول و سرگرم نگه دارد.

غارهای باتو ، سلانگور

یکی از معروف ترین جاهای دیدنی مالزی غارهای باتو است. مجموعه غارهای باتو که کمتر از یک ساعت در خارج از کوالالامپور واقع شده است، از سه غار اصلی و مجموعه ای از غارهای کوچک تر تشکیل شده است که بیشتر آن ها شامل مجسمه ها و زیارتگاه های 100 ساله خدایان هندو است. غار اصلی، معروف به غار کلیسای جامع، در بالای یک راه پله بزرگ رنگارنگ قرار گرفته است. برای رسیدن به این کلیسا باید از 272 پله بالا بروید. بعد از رسیدن به آخرین پله، فضایی را خواهید دید که با مجسمه ها، محراب ها و چراغ ها تزئین شده است. در پایین پله ها مجسمه طلایی لرد مورگان به ارتفاع 43 متر پذیرای بازدیدنمایندگان است.

اگر تمایل داشته باشید می توانید به تنهایی از غار دیدن کنید اما اگر احتیاج به راهنما و کسب اطلاعات بیشتر از غار داشته باشید، راهنما ها درغارها و بخش های مختلف آن حضور دارند که اطلاعات لازم را به بازدیدنمایندگان می دهند.

زمانی که هندوها جشن مخصوص خود را در تایپوسام و در ماه ژانویه برگزار می نمایند، هزاران نفر برای شرکت و دیدن جشن به این غار می آیند.

کوه کینابالو

کوه کینابالو با ارتفاع کمی بیش از 4000 متر، بلندترین کوه مالزی و از مجذوب کننده ترین منطقه ها دیدنی در مالزی است. این کوه بخشی از پارک کینابالو، یکی از قدیمی ترین پارک های ملی در مالزی و میراث دنیای یونسکو است. به علت زیست بوم منحصربه فرد خود که علفزارها، مراتع و بوته زارهای زیادی در آن وجود دارند، کینابالو دارای طیف چشم گیری از گونه های گیاهی و جانوری است. یکی از مهم ترین گونه های جانوری موجود در این منطقه اورانگوتان ها هستند که در معرض خطر انقراض قرار دارند.

کوه کینابالو از جمله مهم ترین جاهای دیدنی مالزی و مقصد اصلی بسیاری از کوهنوردان است. صعود به اینجا می تواند کمی مشکل باشد و فقط روزانه 185 مجوز صعود صادر می گردد. به همین علت بازدیدنمایندگانی که قصد صعود از کوه های این منطقه را دارند باید از قبل برای اقامت و صعود خود اقدام و رزرو نمایند. بعلاوه بهتر است از قبل راهنمای کوهستانی استخدام نمایند تا بتوانند به جهتهای عبور کوه دسترسی پیدا نمایند و در طول صعود با مسئله ای روبرو نشوند.

افراد زیر 16 سال هم برای پیوستن به گروه های کوهنوردی مجاز هستند اما محدودیت هایی وجود دارد که بهتر است پیش شروع صعود درباره این محدودیت ها آگاهی کسب کنید تا دچار مشکل نشوید. ازآنجاکه خود پارک در حال حاضر در ارتفاع بیش از 1800 متر قرار گرفته است، برای رسیدن به پارک اصلی ضروری است این مسافت را طی کنید، به این ترتیب قبل از صعود، کمی آمادگی برای کوهنوردی پیدا خواهید کرد!

اگر می خواهید با گروه کوهنوردی حرفه ای خود به این منطقه بروید یا قصد دارید از جاهای دیدنی مالزی و جاذبه های طبیعی آن دیدن کنید، می توانید نگاهی به صفحه مالزی در سایت فلایتیو و بلیط هواپیما مالزی داشته باشید. اطلاعاتی مثل زمان، قیمت بلیط هواپیما مالزی در دسترس شما است.

جزایر پرهنتیان

این گروه از جزایر کوچک که زمانی محل توقف تجار در سفر به جنوب شرقی آسیا بود، بخشی از یک پارک دریایی است و به یک مقصد اصلی گردشگری در شمال شرقی مالزی تبدیل شده است. دسترسی به بیشتر جزایر به وسیله کشتی یا قایق های کوچک موتوری امکان پذیر است. فقط دو جزیره بزرگ امکانات لازم برای محل اقامت، مغازه ها و احتیاجها رفاهی را در این منطقه دارند. از این دو جزیره هم، جزیره Pulau Perhentian Besar یا جزیره بزرگ بیشتر می تواند مقصد خوبی برای سفر های کوله پشتی گردی باشد.

جزیره Pulau Perhentian Kecil جزیره کوچک تر است و انتخاب مجلل تر و مناسب تری برای خانواده ها و زوج ها است. در سفر به این منطقه قدم زدن در جهتهای جنگل و مشاهده منظره های خیره نماینده ساحلی و دریایی در طول جهت را از قلم نیندازید. غواصی و قایقرانی هم از فعالیت های محبوب در اینجا است.

جزیره سیپادان

جزیره سیپادان و آب های اقیانوسی اطراف آن بخشی از غنی ترین زیستگاه دریایی دنیا و منطقه ها دیدنی در مالزی است که محل زندگی لاک پشت های در حال انقراض، نهنگ ها، مارمولک ها و صدها گونه مرجانی است. این جزیره بعلاوه از برترین مقاصد غواصی در دنیا محسوب می گردد و به خاطر محیط زیست جانوری خاص و مهمی که دارد یکی از منطقه های است که تحت محافظت است. بازدید از آنجا احتیاج به مجوز دارد و فقط 120 مجوز برای ورود به جزیره صادر می گردد.

رسیدن به جزیره احتیاج به یک ساعت سواری با قایق تندرو دارد. هنگامی که اینجا هستید، می توانید به راحتی این جزیره را با پای پیاده بگردید یا حتی سری به سواحل مختلف و مکان های صخره ای و جاهای دیدنی مالزی که در فاصله چند دقیقه از یکدیگر وجود دارند، بزنید. ازآنجاکه امکان اقامت در جزیره به علت قوانین حفاظت از محیط زیست وجود ندارد (جزیره ماابل، نزدیک ترین محل و امکانات برای اقامت را ارائه می دهد)، بازدیدنمایندگان معمولا صبح زود به شکل تورهای غواصی به اینجا می آیند. همه بازدیدنمایندگان باید تا ساعت سه بعدازظهر جزیره را ترک نمایند.

پارک ملی گون ونگ مولو، ساراواک

این میراث دنیای یونسکو ممکن است بیشتر به خاطر قله های سنگ آهکی کرستی چشم گیرش معروف باشد که شبیه افرادی است که در سازه های بزرگ ایستاده اند، اما غارهای بزرگ پارک هم به همان میزان خیره نماینده هستند. جنگل بارانی بزرگی بیشتر پارک را می پوشاند و دسترسی به بعضی منطقه ها را سخت می نماید. همین جنگل یکی از دلایلی بود که بعضی از غارهای اینجا تا دهه 1970 مورد آنالیز قرار نگرفتند.

علت دیگر این است که فضا و سیستم غارها بسیار بزرگ است. هم بزرگ ترین گذرگاه و هم بزرگ ترین اتاق زیرزمینی دنیا در غارهای اینجا واقع شده اند. غار گوزن بسیار زیبا است، با سقفی بیش از 122 متر ارتفاع، آبشارهایی که از میان صخره ها عبور می نمایند و دهانه ای بر فراز چاله ای به عرض بیش از یک کیلومتر یکی از زیباترین جاهای دیدنی مالزی است. بازدیدنمایندگان از این پارک بعلاوه می توانند به اتاق ساراواک و آبشار پاکو بروند یا از کوه The Pinnacles Summit Trek که رسیدن به قله آن سه روز طول می کشد و شامل فعالیت های جنگلی طناب، نردبان و پیاده روی در جنگل است، صعود نمایند.

تپه پنانگ

برای صحبت از فهرست منطقه ها دیدنی در مالزی، تپه پنانگ را نمی توان فراموش کرد! به وسیله راه آهن پنانگ هیل می توانید به بالای تپه پنانگ برسید، یک ایرلاین مجهز به سیستم تهویه مطبوع که طول 20007 متر را طی پنج تا 10 دقیقه صعود می نماید. اگرچه ایستگاه های میان راهی بین ایستگاه اولیه و بالاترین نقطه وجود دارد، اما توقف در این ایستگاه ها تنها در صورت درخواست انجام می شوند. بعلاوه توقف در میانه راه بیشتر به وسیله ساکنانی که در آن منطقه ها زندگی می نمایند درخواست می گردد.

محل زندگی اورانگوتان سپیلوک، سانداکان

مرکز توان بخشی اورانگوتان سپیلوک در سال 1964 برای یاری به نوزادان یتیم اورانگوتان نجات یافته از تجارت حیوانات خانگی یا نجات از شکار غیرقانونی تأسیس شد. هدف اصلی این مرکز این است که به این اورانگوتان ها یاری کند نحوه زنده ماندن در طبیعت را یاد بگیرند (در واقع، جایگزین آنچه معمولاً از مادران خود می آموختند)، تا بتوانند در نهایت به ذخیره جنگلی کابیلی - سپیلوک که محیط زیستی بکر و بزرگ تر دارد، بروند.

در حال حاضر بیش از 80 اورانگوتان در این منطقه زندگی می نمایند. بازدیدنمایندگان نمی توانند با حیوانات ارتباط برقرار نمایند یا به آن ها نزدیک شوند، اما در عوض می توانند به مرکز بیایند تا در خصوص اورانگوتان ها و چالش هایی که امروز با آن ها روبه رو هستند، بیشتر بیاموزند. به وسیله یک پنجره شیشه ای، مهدکودک و منطقه زندگی آن ها را ببینند و در زمان تغذیه اورانگوتان ها شاهد بخشی از زندگی آن ها باشند. از سکو می توان اورانگوتان ها را در زمانی که مشغول خوردن غذا هستند دیدن کرد.

تله کابین لنکاوی

تله کابین لنکاوی 2.2 کیلومتر بین ایستگاه پایه و بالای کوه گون ونگ ماچین چانگ قرار گرفته است. جایی که می تواند شما را به یکی دیگر از جاهای دیدنی مالزی مثل پل آسمانی عابران پیاده که در این منطقه واقع شده، برساند. در این جهت یک ایستگاه میانی وجود دارد، جایی که مسافران می توانند برای دسترسی به یک سکوی پیاده شوند و از روی آن محیط اطراف و جنگل را ببینید.

سفر به بالای آن حدود 15 دقیقه طول می کشد و چشم میزانای وسیعی از خلیج، آبشار Telaga Tujuh و آب های فیروزه ای اطراف جزیره لنکاوی را به مسافران نشان می دهد.

پارک ملی باکو، بورنئو

پارک ملی باکو درست در کنار آب، سواحل شنی و صخره های شیب دار شنی که اطراف حرا و جنگل های باتلاقی پیت را احاطه نموده است، قرار گرفته است. رسیدن به پارک مستلزم سوارشدن به اتوبوس و یک قایق سواری 20 دقیقه ای است.

هنگامی که در ساحل هستید، می توانید یکی از 16 جهت تعیین شده در جزیره را دنبال کنید تا به شما در کاوش بیشتر این منطقه یاری کند (در داخل پارک هیچ گونه وسایلی برای حمل ونقل افراد وجود ندارد).

امیدواریم در سفر به این بخش از منطقه ها دیدنی در مالزی گیاهان و جانوران غیرمعمول محلی را که شامل گیاهان گوشت خوار و میمون های در خطر انقراض را مشاهده کنید. دو راه از برترین جهتهای این پارک ملی شامل حلقه لینتانگ برای گشت وگذار عالی در زمین های نسبتا آسان و هموار است. این جهتها شما را به آبشار و استخرهایی می برد که می توانید در آن ها شنا کنید. برای دیدن زیبایی های بیشتر پارک توصیه می کنیم به یک شب اقامت در این جنگل فکر کنید، چون بیشتر حیوانات با غروب آفتاب بیرون می آیند. خانه های ییلاقی برای اجاره و بعلاوه یک کمپ مخصوص در دفتر مرکزی پارک وجود دارد.

ارتفاعات کامرون، پاهانگ

آخرین گزینه ای که از جاهای دیدنی مالزی به سراغ آن می رویم ارتفاعات کامرون است. ارتفاعات کامرون که یک ایستگاه تپه سبز زمردی خیره نماینده تشکیل شده است و مساحتی بیش از 712 کیلومتر مربع را پوشش می دهد. جاذبه اصلی اینجا زمین های چای است، میراثی که از دوران استعمار بریتانیا به جای مانده است.

این منطقه باغ های میوه زیادی هم دارد. مزارع اسطوخودوس و فرصت های زیادی برای پیاده روی درون جنگل خزه ای محلی برای رسیدن به روستاهای بومی، آبشارها و دریاچه ها از جمله زیبایی های این منطقه است که می توانید ببینید. محلی ها و دیگر بازدیدنمایندگان در کافه های اطراف برای لذت بردن از آب وهوای خنک و تجربه یک چای واقعی در مکان هایی مانند امپراتوری چای Boh Sungei Palas می نشینید. ارتفاعات کامرون منطقه بومی برای رشد رافلسیا، بزرگ ترین گل روی زمین است که مستقیما روی زمین رشد می نماید و می تواند به قطر بیش از 100 سانتی متر برسد.

آخرین نکات سفر به مالزی

در این مطلب از فلایتیو درباره جاهای دیدنی مالزی و مهم ترین جاذبه های تاریخی و دیدنی این کشور صحبت کردیم. هر وقتی از سال که مسافر این کشور باشید، بهتر است قبل از سفر درباره آب وهوا و شرایط آن منطقه اطلاعات کسب کنید. ماه آوریل و ماه سپتامبر فصل بارش های موسمی است و آب وهوای این منطقه به شدت شرجی و گرم است. پیشنهاد می کنیم برای کسب اطلاعات بیشتر نگاهی به مطلب برترین زمان سفر به مالزی داشته باشید.

شما تجربه سفر به مالزی را دارید؟ کدام یک از جاهای دیدنی مالزی که از آن ها صحبت کردیم را دوست دارید ببینید؟ اگر قصد رفتن به مالزی را دارید و آماده برنامه ریزی برای مسافرت خود هستید، روی ما در فلایتیو حساب کنید. بلیط هواپیما تهران به مالزی و هر چیزی که برای همراهی در این سفر احتیاج دارید را از ما بخواهید. منتظر ملاقات شما هستیم.

منبع: کجارو
انتشار: 3 فروردین 1401 بروزرسانی: 3 فروردین 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1188

به "تور مالزی: جاهای دیدنی در مالزی که باید همه مسافران بشناسند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تور مالزی: جاهای دیدنی در مالزی که باید همه مسافران بشناسند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید