زبان خود را هم مسواک بزنیم؟

به گزارش مالزی ارزان، تهران (پانا) - اخیراً یک تصویراز میکروب هایی که زبان را می پوشانند گرفته شده است. از تصویربرداری طیفی فلورسانس برای آنالیز سازمان حدود 20 میلیارد میکروب روی زبان استفاده شده است.

زبان خود را هم مسواک بزنیم؟

به گزارش جام جم آنلاین، میکروبیوم های دهان اجتماعات پیچیده ای را ایجاد می نمایند که بر روی زبان و بعلاوه روی دندان ها و لثه ها بیوفیلم ایجاد می نماید.

بیوفیلم ها زیست بوم مهمی را برای باکتری ها ارائه می دهند و بعضی از این میکروب ها به نفع ما هستند، اما بعضی دیگر می توانند خارج از تعادل رشد نموده و پوشش های چسبناک ضخیمی ایجاد نمایند.

با توجه به نقش بیوفیلم پلاک دندان در سلامت دهان و دندان، طبیعت بیوفیلم دهانی دفاعی برای محافظت از خود ایجاد می نماید و اگر به طور منظم برداشته نگردد، به بلوغ می رسد و می تواند مشکل ساز گردد و باعث ایجاد حفره دندان، پوسیدگی، التهاب لثه و پریودنتیت گردد.

بیوفیلم روی زبان یکی از شایع ترین علل بوی بد دهان است که به آن هالیتوز هم می گویند. زبان دارای سطحی خشن با انواع مختلف پاپیله است که برجستگی های برجسته ای هستند که می توانیم احساس کنیم.

بقایای مواد غذایی، باکتری ها، قارچ ها و سلول های مرده می توانند در این شکاف ها مستقر شوند.

این قابل درک است که چرا دهانشویه ها به تنهایی برای از بین بردن تجمع روی زبان کافی نیستند. به همین علت است که مسواک زدن منطقی است و به حذف و حذف این بقایای دهانی یاری می نماید.

باکتری های جهش یافته استرپتوکوک و لاکتوباسیل که در ایجاد حفره های دندانی و بیماری های لثه نقش دارند می توانند با تراشیدن زبان کاهش یابند.

معمولاً پزشکان دستورالعمل های بسیار خاصی در زمینه تمیز کردن زبان می دهند، دوبار در روز به مدت حداقل دو دقیقه در روز. تعیین شد که این امر تأثیر قابل توجهی در کاهش باکتری ها و بعلاوه کاهش هالیتوز دهانی دارد.

به نظر می رسد انواع مختلف خراشنده زبان و برس در از بین بردن تجمع مؤثر هستند.

بعضی از مدل های مسواک، مانند مسواک های برقی در حال حاضر دارای یک ضمیمه مسواک زبان هستند که از نظر ظاهری صاف است و شبیه ترکیبی از برس و خراشنده است.

یک دهان سالم به طور کلی دارای رنگ صورتی است. معمولاً هر چیزی که قرمز یا سفید باشد یا برجسته باشد نشانه این است که چیزی وجود دارد که باید به آن توجه گردد.

بسته به اینکه فرد سیگاری هستید، بیماری دارید یا خشکی دهان دارید، زبان همواره متفاوت به نظر می رسد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 26 مهر 1400 بروزرسانی: 26 مهر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1023

به "زبان خود را هم مسواک بزنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زبان خود را هم مسواک بزنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید