سفرهای نوروزی به اورامان ممنوع اعلام شد

به گزارش مالزی ارزان، شورای اسلامی شهر هورامان تخت در پی کوشش های ملی و منطقه ای برای مقابله با اپیدمی کرونا ویروس، 16 اسفند اظهار داشت که در ایام نوروز 99 از پذیرش و میزبانی میهمانان نوروزی پرهیز می نماید.

سفرهای نوروزی به اورامان ممنوع اعلام شد

به گزارش خبرنگاران آنلاین به نقل از ایسنا، این تصمیم براساس مصوبات فرادستی و همچنین مصوبه اعضای شورای اسلامی شهر هورامان تخت گرفته شده است.

منطقه اورامان در استان های کردستان و کرمانشاه به خاطر چشم اندازهای بکر طبیعی، در فصل بهار از نقاط گردشگر پذیر این استان هاست.

هم زمان با بعضی استان های کشور، استاندار کردستان هم دیروز اعلام نمود که کردستان در ایام نوروز 99 از پذیرش میمهانان نوروزی معذور است. استان کردستان از استان های آلوده به کرونا ویروس است.

شورای اسلامی شهر هورامان تخت از این که ناچار به این تصمیم گیری شده از علاقه مندان به سفر به اورامان پوزش و عذرخواهی نموده و گفته مهمان نوازی جزو لاینفک فرهنگ کهن هورامان بوده و هست ولی نظر به شیوع گسترده بیماری کرونا در سطح کشور و لزوم توجه به توصیه های ایمنی و پیشگیری و به برای ارج نهادن به سلامت هموطنان عزیز و عمل به توصیه های بهداشتی و پزشکی و امنیتی و براساس مصوبات فرادستی، در ایام تعطیلات نوروزی پیش رو، این شهر و شهروندان از پذیرش میهمانان نوروزی معذور بوده و اقامتگاه ها و خانه های استجاری در منطقه هورامان برای پذیرش میهمانان پیش بینی نشده است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 4 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 53

به "سفرهای نوروزی به اورامان ممنوع اعلام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفرهای نوروزی به اورامان ممنوع اعلام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید