سفر به فکر آدم های درون گرا

به گزارش مالزی ارزان، ارتباط با افراد درون گرا

بعضی از افراد برونگرا هستند بطوریکه هر کسی را به حرف می کشند و شک میکنید که این افراد بتوانند به تنهایی سر کنند. از این کافه به اون کافه سرک میکشند و مشتاق آن هستند که هم صحبتی پیدا کنند. یا حتی امور روزمره خود و دیگران را بدست بگیرند. اما برای بعضی افراد درون گرا این مسئله بیشتر شبیه به یک جوک است. در ادامه با خبرنگاران همراه باشید.

سفر به فکر آدم های درون گرا

فراهم کردن اینگونه شرایط برای افراد درونگرا، سخت و طاقت قرسا است و سعی دارند در خودشان باشند و به نحوی از حس درونشان لذت ببرند. شاید این افراد به یک نیروی محرکه نیاز داشته باشند، چون به خودی خود شروع کننده ای هیچ عملی نیستند. کسی که به آنها انگیزه دهد و راه را برایشان به ویژه در طول سفر باز کند. اینجا راهکارهایی را خواهیم داشت تا با افراد برونگرا بهترین برخورد را داشته باشید.

چگونه از یک فرد پر حرف که در جایگاه کناری شما نشسته است بخواهید سکوت کند.

اولین نکته اینکه باید رک و پوست کنده با طرفتان صحبت کنید و بگویید ببخشید،من به آرامش نیاز دارم و نمیتونم به حرفهای شما گوش بدم یا کمی مودبانه تر این درخواست را عنوان کنید. دوست دارم به حرفهای شما گوش بدم ولی الان به آرامش نیاز دارم . اگر هندزفری را در گوشتان بزارید طرف متوجه می شود که شما واقعا مایل نیستید به حرفهایش گوش بدهید.

اما اگر این روش ها جواب نداند چه؟

یک برخورد شدیدتری هم می توانید بکنید، مثلا به طرف مقابل بگویید: الان می خواهم کتاب بخوانم. پس اگر جوابتان را ندادم مرا ببخشید چون هنگام مطالعه، شدیدا در کتابم غرق می شوم. واقعا شرمنده ام اما نمی توانم جوابتان را بدهم. خیلی برایم سخت است… اصلا قصد اهانت ندارم اما باید کتابم را بخوانم. به هیچ وجه برای رسیدن به آرامش، از گفتن چنین حرف هایی، احساس بدی نداشته باشید.

اگر مجبور باشیم صبحانه را روی یک میز مشترک بخوریم، چکار باید کنیم؟

بیشتر افراد درون گرا اگر ببیند در سالن غذاخوری، فقط یک میز وجود دارد، بسته به نوع چینش میز، معمولا تصمیم می گیرند در صورت امکان در جای دیگری غذا بخورند. اگر شما هم از این دسته افراد هستید، در ابتدا می توانید بپرسید که آیا امکان دارد غذا را با خود ببرید یا نه. می توانید به مهمان دار بگویید: من خیلی اینجا را دوست دارم اما در یک جای آرام راحت تر هستم. امکان دارد غذا را در اتاقم بخورم؟ یا زمانی هست که بیشتر مهمانان دیگر اینجا نباشند؟ هر چیزی که در آن شرایط عقلانی به نظر می رسد را بپرسید. مهمان دار ها می دانند که افراد درون گرایی مانند شما وجود دارند؛ کسانی که تنهایی آسوده ترند.

اگر راننده تاکسی با حرف هایش رهایمان نکرد، چه کنیم؟

در تاکسی های شرکت های حمل و نقل مانند اوبر و غیره، به راحتی می توانید به راننده بگویید: ممنون که مرا رساندید، خیلی لطف کردید. اگر آنها شروع به سوال کردن از شما کردند، به یکی دو تا از سوال هایشان پاسخ دهید و بعد بگویید: من می خواهم کمی چشمانم را ببندم و استراحت کنم، یا یادداشت هایم را آماده کنم. و یا هر دلیل قانع کننده ای که با آن می توانید از حرف زدن فرار کنید، برای راننده بیاورید. می توانید بگویید: من معمولا از مصاحبت با راننده ها لذت می برم اما الان وقتم تنگ است و باید یادداشت هایم را آماده کنم. یا این جمله را امتحان کنید: خیلی دوست دارم با شما هم کلام شوم اما چند تا کار کوچک دارم که باید به آنها رسیدگی کنم. برای همین اگر ناراحت نمی شوید، می خواهم به کارهایم برسم. یا بگویید: لطفا مرا ببخشید، اما چند تماس بی پاسخ دارم که امیدوار بودم حین رانندگی شما، بتوانم به آنها پاسخ دهم.

اگر پشت تلفن، گیر یک اپراتور وراج و فضول افتادیم چکار کنیم؟

در این مورد باید از قبلا تمرین کرده باشید اما اگر تماس کوتاهی خواهید داشت، می توانید بگویید: واقعا جالب است! خیلی متشکرم اما من جواب سوالم را خواستم، نه چیز دیگر. یا بگویید: من کمی عجله دارم. با این روش ها می توانید از شر اپراتور ها خلاص شوید. نود درصد مواقع، چنین تماس هایی ضبط می شوند؛ پس اگر شما مستقیما از آنها خواسته باشید که به درخواست شما پاسخ دهند ولی آنها حرف های اضافه زده باشند، مسئولین بالا رده شان متوجه خواهند شد که آنها زمان را بیخودی تلف کرده اند.

اگر تنهایی در کافه برای شام خوردن سر یک میز نشسته باشید، آیا می توانید انتظار داشته باشید تا انتهای غذا خوردن تنها بمانید؟

به احتمال زیاد، نه. اگر تنها باشید معمولا کسانی هستند که بخواهند با شما هم کلام شوند. اگر میزی که پیدا کرده اید، تنها جای نشستن است، یا اگر حس کردید دیگران نمی خواهند تنها باشند، حتما در جایگاه های تکیِ کافه بنشینید. اما به یاد داشته باشید، همه چیزهایی که گفتیم را انجام دهید؛ اگر کسی سمت تان آمد، به او بگویید: دوست عزیز، من روز خسته کننده ای را پشت سر گذاشته ام، امیدوارم درک کنید که اصلا حوصله حرف زدن ندارم.

اگر حقه یبیرون آوردن کتاب برای مطالعه افراد را از ما دور نکرد، چکار کنیم؟

حالا باید حقه بیرون آوردن تلفن همراه را به کار بگیرید. این ترفند حتما کار می کند اما ممکن است روی یک فرد برون گرای پر حرف، عمل نکند. با این کار هم آنها دست از سر شما برنمی دارند. در این صورت باید خیلی رک بگویید: هی، من می خوام از این فصل کتابم لذت ببرم!

نکته آخر

هر چقدر هم که در گفتار خود مودب باشید، ممکن است به برخی افراد بر بخورد؛ پس مراقب باشید. اگر چنین چیزی رخ داد و از دست شما ناراحت شدند، نگران نباشید؛ شما هر کاری که می توانسته اید کرده اید. قرار نیست موجبات شادی و سرگرمی دیگران را فراهم کنید.

منبع: الی گشت
انتشار: 19 فروردین 1401 بروزرسانی: 19 فروردین 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1194

به "سفر به فکر آدم های درون گرا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سفر به فکر آدم های درون گرا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید