شکست تیم ملی والیبال مقابل چین

به گزارش مالزی ارزان، تیم ملی والیبال کشورمان در مسابقات کاپ آسیا مقابل چین تن به شکست دادند.

شکست تیم ملی والیبال مقابل چین

کاپ آسیامرحله دوم مسابقات والیبال جام کنفدراسیون مردان آسیا از روز پنج شنبه 20 مرداد آغاز شد و روز دوم مسابقات امروز آدینه 21 مرداد ماه با برگزاری مسابقه ایران و چین در شهر ناخون پاتوم تایلند پیگیری شد.

تیم ملی چین یکی از مدعیان قهرمانی در این دوره که با ترکیب اصلی بزرگسالان خود به این رقابت ها آمده است، با نتیجه 3 بر 1 و امتیاز (25 بر 19، 25 بر 22، 21 بر 25 و 25 بر 16) تیم ملی جوانان ایران را شکست داد.

تیم ایران بازی را با ترکیب عرشیا به نژاد، امیرمحمد گلزاده، یونس جوان، پوریا خانزاده، یوسف کاظمی، عرفان نوروزی و سجاد جلوداریان (لیبرو) آغاز کرد.

در ست اول جوانان ایران در ابتدای بازی مقابل تیم قدرتمند چین بازی خوبی را به نمایش نگذاشتند، ولی هرچه از زمان بازی گذشت با تمرکز بالا و انسجام بیشتر، فاصله امتیازی را با این تیم کم کردند تا جایی که در امتیاز 20 اختلاف تنها به دو امتیاز رسید. ولی پس از آن تیم چین باز هم با تکیه بر

بازیکن ستاره خود ژانگ و سرویس های خوبی که زد توانست ست اول را با نتیجه 25 بر 19 به انتها برساند.

در ست دوم بازیکنان جوان ایران بازی را با اعتماد به نفس بیشتری آغاز کردند و تا اواسط این ست پا به پای چین پیش رفتند. جوانان ایران علی رغم اختلاف سنی با تیم بزرگسالان چین، با سرویس های خوب و آبشار های سرعتی، ابتکار عمل را از چینی های پر قدرت گرفته و مربی چین را مجبور به گرفتن وقت استراحت فنی و تعویض کردند. در ادامه، بازی خوب جوانان ایران ادامه داشت و مومنی مقدم نیز با تعویض بازیکنان خود از مدافعان بلند قد خود در منطقه دفاع روی تور استفاده کرد. ولی با خطا های سرویس بازیکنان ایران و بازی کم خطای چینی ها، در این ست باز هم تیم حریف در یک بازی نزدیک 25 بر 22 جوانان ایران را مغلوب کرد.

در ست سوم هم بازی خوب ایران مانند ست های اول و دوم ادامه داشت و سرمربی تیم جوانان، تعویض های به موقعی را برای کنترل بازی و برد چین در ست سوم انجام داد. جوانان ایران با انسجام بیشتر و بدون استرس بازی عالی را در حضور تماشاگران ورزشگاه ژیمناسیوم ناخون پاتوم انجام دادند و در امتیاز 22,سه امتیاز از چینی ها پیش افتادند. بازی درخشان جوانان ایران در این ست که با درخشش عرشیا به نژاد و امیر محمد گلزاده همراه بود چینی ها را مات و مبهوت کرد تا جایی که تابلو امتیازات در این ست نتیجه 25 بر 21 را به سود جوانان غیور ایران نمایش داد.

ست چهارم نیز کماکان با بازی خوب تیم ملی جوانان ایران دنبال شد، ولی چینی ها با تکیه بر بازی خوب ژانگ و بعلاوه پشت خط زن خود دایی دییونگ و استفاده از تجربه بالای سال ها بازی در سطح اول قاره آسیا، و بعلاوه خطا های فردی بازیکنان جوان ایران، این ست را با نتیجه 25 بر 16 به سود خود انتها داده و ضمن برد 3 بر 1 جوانان ایران به عنوان تیم اول به مرحله بعد راه یافتند.

قضاوت این ملاقات را جاتوپور کا از تایلند به عنوان داور اول و مینگ کائه از چین تایپه به عنوان داور دوم به عهده داشتند.

به این ترتیب تیم ملی والیبال حوانان ایران که برای آمادگی بهتر جهت حضور در رقابت های قهرمانی آسیا در این تورنمنت حاضر شده بود، در گروه F سوم شد و در ادامه این مسابقات باید برای کسب رده پنجم تا هشتم به مصاف رقبای خود برود.

خبرنگاران ورزشی توپ و تور

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 22 مرداد 1401 بروزرسانی: 22 مرداد 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1308

به "شکست تیم ملی والیبال مقابل چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست تیم ملی والیبال مقابل چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید