کرمی: مایلم دلایل کادر فنی در خصوص نتایج تیم ملی را بشنوم، از ضعیف شدن تکواندو همه آسیب می بینیم

به گزارش مالزی ارزان، کاپیتان پیشین تیم ملی تکواندو گفت: حرفی در مورد نتایج تیم ملی در قهرمانی آسیا وجود ندارد و فقط مایلم دلایل آن را از زبان کادر فنی بشنوم.

کرمی: مایلم دلایل کادر فنی در خصوص نتایج تیم ملی را بشنوم، از ضعیف شدن تکواندو همه آسیب می بینیم

یوسف کرمی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرنگاران، در خصوص عملکرد تیم ملی تکواندو در مسابقات قهرمانی آسیا گفت: نتایج را دیدم و واقعاً حرفی برای گفتن ندارم. دوست دارم در ابتدا از زبان کادر فنی دلایل کسب این نتایج را بشنوم. هر حرفی بزنم، خواهند گفت که قبل از المپیک است و از تکواندو حمایت نمی نمایند اما باید عملکرد قابل قبولی باشد تا حمایت کنم. بعد از نتایج ضعیف بلغارستان اسم شد که به اهداف خود رسیدیم اما متوجه نشدیم اهداف چه بود. حالا منتظر هستم ببینم که اهداف ما در قهرمانی آسیا چه بود و اگر اهدافی داشتند، بگویند تا بدانیم.

وی اضافه نمود: تکواندو برای شخص نیست و همانطور که بارها گفتم از این رشته هزاران نفر در حال نان خوردن هستند. ضعیف شدن این رشته و تیم ملی باعث خواهد شد تا خانواده تکواندو ضعیف گردد و همه آسیب ببینند. اینها چیزهایی است که زنجیره وار به هم وصل است. وقتی نتایج ما ضعیف می گردد ناخواسته برای علاقه مندان ورزش حضور در این رشته در اولویت های بعدی قرار می گیرد. اگر یک زمانی تکواندو در ایران سر و صدا کرد به خاطر نتایج خوب مان در مسابقات بود.

کاپیتان پیشین تیم ملی خاطر نشان کرد: قهرمان آسیای ما در لبنان مقابل تکواندوکاران افعانستان به مشکل خورد و یا به مغولستان باختیم. از آن طرف بازیکن افغانستان که در لیگ ایران شاغل است به مدال طلا دست پیدا می نماید. اگر بازیکنان ما در این مسابقات در دور اول به کره جنوبی خورده بودند، همه آنها حذف می شدند.

کرمی با انتقاد از حضور ملی پوشان المپیکی در قهرمانی آسیا گفت: میرهاشم حسینی برای این مسابقات کلی وزن کم نموده بود و یک ماه دیگر باید دوباره همین فرایند را طی کند. ضعف بدنی به خوبی در بدن حسینی قابل مشاهده بود. وزن کم کردن باعث شده بود سرعت، رفلکس، قدرت و جابه جایی او پایین بیاید و میرهاشم یک سال پیش نباشد.

وی اضافه نمود: از هر کارشناس فیزیولوژی و آناتومی بپرسید، می گوید یک ورزشکار حرفه ای نباید در یک ماه دو بار وزن کم کند. این ها مسائلی است که کادر فنی باید جوابگو باشد. سرمربی، مربی، مدیر فنی و رئیس فدراسیون نماینده ورزشکاران و خانواده تکواندو هستند و با وجودی که مسئولیت دست آنها است اما تکواندو برای آنها نیست. این موضوع را پولادگر بارها و بارها گفته است. وقتی نتیجه خوبی گرفته می گردد، همه تعریف می نمایند، الان هم باید جوابگو باشند. در حال حاضر همه اخبار معطوف افتخارآفرینی و تاریخ سازی دختران شده و هیچ حرفی از نتایج پسران نیست.

دارنده مدال برنز المپیک 2004 در خصوص نایب قهرمانی تیم دختران گفت: من هم قبول دارم که بسیاری از کشورها در مسابقات نبودند اما دختران خیلی بهتر شده اند و پیشرفت آنها از پسران بیشتر است. اگر یک درصد توجهی که به پسران می کنیم را به دختران نشان داده بودیم، صد درصد نتایج مان بهتر هم می شد. قبول دارم دختران ما سوریه، عراق و لبنان را بردند اما باز هم پیشرفت شان قابل قبول است و نایب قهرمان آسیا شدند.

کرمی در خصوص اینکه اسم می گردد نقدها قبل از المپیک باعث تضعیف روحیه خواهد شد، گفت: اینها حرف های غیرمنطقی است. اگر قبل از المپیک نگویم، بعد از المپیک خواهند گفت چرا الان می گوید. من در خصوص عملکرد فنی صحبت می کنم و با هیچ کسی مسئله ای ندارم. اگر این نفرات مدال جهانی بگیرند یا حتی ببازند به نام من ثبت نخواهد شد اما افتخار آنها، افتخار من است.

وی اضافه نمود: ما هم تکواندوکار هستیم و یک زمانی در این خانواده بودیم و دوست نداریم این رشته ضعیف گردد. اگر حرفی می زنیم به خاطر این است که عمرمان را به پای این رشته گذاشتیم و حتی بیشتر از اینکه با خانواده خود باشیم در تکواندو حضور داشتیم. صد درصد به تکواندو عِرق دارم و باید نظر خود را بدهم اما به دوستان بر می خورد و به جای قبول کردن در پی جواب دادن هستند که نتایج آن هم این است که هر سری نتیجه بدتر می گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 29 تیر 1400 بروزرسانی: 29 تیر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 909

به "کرمی: مایلم دلایل کادر فنی در خصوص نتایج تیم ملی را بشنوم، از ضعیف شدن تکواندو همه آسیب می بینیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرمی: مایلم دلایل کادر فنی در خصوص نتایج تیم ملی را بشنوم، از ضعیف شدن تکواندو همه آسیب می بینیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید