عکس ، شکار شهاب های جوزایی برفراز دره مانیومنت

به گزارش مالزی ارزان، دیجیاتو نوشت: سیارک 3200 فایتون منبع بارش شهابی جوزایی است که هر ساله در ماه دسامبر قابل مشاهده است.

عکس ، شکار شهاب های جوزایی برفراز دره مانیومنت

این تصویر شهاب های جوزایی در اوج فعالیت بارش در 14-13 دسامبر پیش از طلوع ماه بر فراز دره یادبود (Monument Valley) در جنوب غربی آمریکا گرفته شده است.

در تصویر امروز ناسا چه می بینیم؟

هدیه سالانه سیارک 3200 فایتون (3200 Phaethon) به سیاره زمین، در ماه دسامبر از راه می رسد. این سیارک منبع بارش شهابی است که در اثر ذرات و غبار باقیمانده در مدارش ایجاد شده است. این پدیده با نام بارش شهابی جوزایی شناخته می گردد.

این تصویر شهاب های جوزایی که از ترکیب 22 عکس از آسمان پرستاره ایجاد شده است، در اوج فعالیت بارش جوزایی در 14-13 دسامبر پیش از طلوع ماه بر فراز دره یادبود (Monument Valley) در جنوب غربی آمریکا گرفته شده است. ستارگان درخشان نزدیک به کانون ظاهری شهاب ها، ستاره های دوقلوی صورت فلکی جوزا (دو پیکر)، کاستور (آبی) و پولوکس (زرد) هستند.

زمین در مدار گردش خود به دور خورشید، از میان گردوغبار باقیمانده از سیارک فایتون 3200 عبور می نماید و به نظر می رسد که دنباله های موازی شهاب ها به علت پرسپکتیو، از نقطه ای در آسمان در صورت فلکی جوزا سرچشمه می گیرند. به همین علت این بارش سالیانه شهابی به نام صورت فلکی جوزا نام گذاری شده است.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 11 دی 1401 بروزرسانی: 11 دی 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1375

به "عکس ، شکار شهاب های جوزایی برفراز دره مانیومنت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عکس ، شکار شهاب های جوزایی برفراز دره مانیومنت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید