کدام سردردها جدی است؟

به گزارش مالزی ارزان، سردردی که برای اولین بار ایجاد شده یا ناگهانی آغاز گردد و همراه با افت هوشیاری باشد. همچنین آغاز سردرد بالای 55 سالگی باشد. تغییر الگوی سردرد یعنی سردرد همراه با تهوع و استفراغ، تب و سفتی گردن باید آنالیز گردد. سردردی که به دنبال ضربه مثل تصادف ایجاد شده باشد و سردردی که باعث گیجی بگردد نیز باید آنالیز گردد. همچنین سردرد همراه با ضعف اندام یک طرف بدن باید جدی گرفته گردد.

کدام سردردها جدی است؟

سردرد صبحگاهی به چه دلایلی اتفاق می افتد؟

اگر فشارخون بالا باشد و به ویژه فشار خون صبحگاهی و توقف تنفس حین خواب می تواند سردرد صبحگاهی را موجب می گردد. وقتی فرد لوزه سوم یا انسداد بینی دارد نیز وقفه تنفسی انسدادی ایجاد می گردد. سایر علل سردرد صبحگاهی، بی خوابی به هر علت است. از مشکل روده گرفته تا مصرف دارو، مصرف چای و قهوه، افسردگی اضطراب، دیر خوابیدن و مصرف داروهای قلبی و ضد فشارخون بالا و همچنین مصرف الکل، سردرد صبحگاهی ایجاد می نماید. دندان قروچه نیز سردرد صبحگاهی و درد ناحیه فک ایجاد می نماید. چنین ضایعات عروقی مغز مثل ناهنجاری های وریدی - شریانی سردرد صبحگاهی ایجاد می نماید. تومور مغزی نیز سردرد صبحگاهی را باعث شده و فرد را از خواب بیدار می نماید.

آیا ورزشکاران هم به سردرد مبتلا می شوند؟

هر کسی ممکن است سردرد بگیرد. سردرد میگرنی با ضربات ورزشی عود می نماید. البته ورزش یکی از درمان های جدید میگرن است.

چه دردهایی ناشی از گردن است؟

دردهای پشت سر می تواند منشأ گردن داشته باشد. کسی که آرتروز گردن دارد، اگر سرش را در بستر در موقعیت بد بگذارد، می تواند زمینه ساز مشکل گردنی و سردرد باشد.

سبک زندگی، ورزش و کنترل استرس تا چه اندازه به افرادی که سردرد میگرنی دارند و دارو می خورند، یاری می نماید؟

استرس و اضطراب سردرد را تشدید می نماید. دختر دانش آموزی که مدرسه می رود، بی خوابی می کشد و درس می خواند و خسته می گردد، سردرد می گیرد. این مساله اشکال ندارد و این نوع سردرد می تواند در اثر مسائل چشمی و خستگی چشم باشد. بی خوابی، پر خوابی، باد سرد و باد گرم، سردرد ایجاد می نماید. غذاهای حاوی نگه دارنده و فست فود سردرد ایجاد می نماید. ماهی دودی، کنسرو و کمپوت که نگه دارنده دارند، سردرد ایجاد می نمایند. قلیان باعث سردرد و عود میگرن می گردد. سیگار نیز باعث سردرد می گردد. الکل نیز باعث تشدید سردرد کلاستر یا خوشه ای می گردد.

منبع: جام جم

منبع: همگردی
انتشار: 6 فروردین 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 5

به "کدام سردردها جدی است؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کدام سردردها جدی است؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید