کهگیلویه وبویراحمد میزبان دومین سوگواره ملی شعر آئینی ایل

به گزارش مالزی ارزان، معاون فرهنگی، هنری ستاد فهمای کهگیلویه وبویراحمد گفت: دومین سوگواره ملی شعر آئینی ایل به میزبانی استان برگزار می گردد.

کهگیلویه وبویراحمد میزبان دومین سوگواره ملی شعر آئینی ایل

به گزارش از ، سعید سعادتی معاون فرهنگی، هنری ستاد فهمای کهگیلویه وبویراحمد گفت: دومین سوگواره ملی شعر آئینی ایل با مشارکت کانون های فرهنگی هنری مساجد سراسر کشور و به میزبانی کهگیلویه و بویراحمد برگزار می گردد.

سعادتی اضافه نمود: این سوگواره ملی در قالب شعر کلاسیک آئینی، شعر سپید آئینی و مناجات نامه با موضوع پرداختن به سیره و روش اهل بیت و ائمه اطهار (ع) برگزار می گردد.

او مهلت ثبت نام و ارسال آثار را 20 مهر ماه و زمان بازبینی و داوری آثار ارسال شده را 23 مهر ماه اعلام نمود و گفت: علاقه مندان می توانند آثار خود را در قالب شعر کلاسیک آئینی، شعر سپید آئینی و مناجات نامه با موضوع پرداختن به سیره و روش اهل بیت و ائمه اطهار (ع) با موضوع شعر ارسال نمایند.

سعادتی با اشاره به اینکه بخش شعر سوگواره در دو گروه سنی نوجوانان (12 تا 20 سال) و جوانان (20 تا 40 سال) برگزار می گردد، ادامه داد: اشعار ارسالی در سه بخش سپید، کلاسیک، مناجات نامه، ارزیابی و داوری خواهد شد و هر شاعر می تواند در هر بخش 2 اثر ارسال کند و آثار ارسالی نباید در مجموعه ای چاپ شده باشد.

معاون فرهنگی، هنری ستاد فهمای استان زمان اختتامیه و اعلام پذیرفته شدگان را 23 مهر اعلام کرد و اضافه نمود: در بخش ویژه این جشنواره که در قالب موضوع مقاومت و بیداری اسلامی برگزار می گردد محدودیت سنی ندارد و متقاضیان این بخش باید تعهد نامه حق چاپ و انتشار در صورت برگزیده شدن را در سامانه جشنواره بارگذاری نمایند.

سعادتی با بیان اینکه این سوگواره ملی به منظور ارتقای سطح کمی و کیفی فعالیت های ادبی کانون های کشور و با هدف کشف استعداد های برتر در این حوزه برگزار می گردد اضافه نمود: شناسایی، توانمندسازی و شبکه سازی استعداد های هنری کانون های فرهنگی هنری مساجد در حوزه شعر، ترغیب هنرمندان مسجدی به فراوری آثار فاخر شعر آئینی، ایجاد زمینه رقابت سالم با افزایش انگیزه اعضای کانون ها برای ارتقای کمی و کیفی حوزه شعر آئینی از دیگر اهداف این جشنواره است.

او به جوایز برگزیدگان این جشنواره ملی هم اشاره نمود و گفت: در قالب هر شعری به برگزیده اول 20 میلیون ریال جایزه نقدی به همراه تندیس سوگواره، برگزیده دوم 15 میلیون ریال به همراه لوح تقدیر و به برگزیده سوم 10 میلیون ریال به همراه لوح و 3 برگزیده شایسته تقدیر به همراه 5 میلیون ریال اهداء می گردد.

سعادتی با بیان اینکه نخستین سوگواره ایل پارسال در قالب طرح ملی ایران قوی برگزار گردید، اضافه نمود: در این سوگواره حدود 850 اثر به دبیرخانه رسید که بعد از دو مرحله داوری 6 تن به اسم برگزیده کشوری انتخاب و معرفی شدند.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 24 شهریور 1400 بروزرسانی: 24 شهریور 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 986

به "کهگیلویه وبویراحمد میزبان دومین سوگواره ملی شعر آئینی ایل" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کهگیلویه وبویراحمد میزبان دومین سوگواره ملی شعر آئینی ایل"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید