آنتی بادی طبیعی جایگزین واکسیناسیون نمی گردد

به گزارش مالزی ارزان، استادیار گروه پزشکی بچه ها دانشگاه علوم پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف روسیه می گوید: تعداد طبیعی آنتی بادی کووید 19 نمی تواند جایگزین واکسیناسیون گردد.

آنتی بادی طبیعی جایگزین واکسیناسیون نمی گردد

به گزارش خبرنگاران، ایوان کونوالوف، استادیار گروه پزشکی بچه ها دانشگاه علوم پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف روسیه می گوید: تعداد طبیعی آنتی بادی کووید 19 نمی تواند جایگزین واکسیناسیون گردد.

به گفته این متخصص، فقط واکسیناسیون می تواند از پایداری در برابر ویروس محافظت کند؛ دانشگاه ملی تحقیقات پزشکی پیروگوف یکی از قدیمی ترین و برجسته ترین دانشگاه های روسیه است و در سراسر دنیا شناخته شده است.

داده های نهایی در خصوص سطح لازم آنتی بادی ها که محافظت کامل در برابر کووید 19 را تضمین می نماید وجود ندارد، کارشناسان با توجه به نتایج اضافه نمودند: سیستم های مختلف آزمایش می توانند نتایج مختلف را بدون در نظر گرفتن سطح واقعی آنتی بادی نشان دهند، اما تنها واکسیناسیون می تواند از افراد در برابر ویروس محافظت پایدار کند.

استادیار گروه پزشکی بچه ها دانشگاه علوم پزشکی تحقیقات ملی پیروگوف روسیه گفت: تا به امروز، چندین نشریه تحقیقاتی نشان داده اند احتمال کمی وجود دارد کسانی که از این بیماری بهبود یافته اند دوباره به آن آلوده شوند، با این حال، افرادی هستند که پس از آلودگی دوباره به ویروس مبتلا شده اند.

این کارشناس اضافه نمود، تا به امروز به علت تنوع سیستم های آزمایش، سطح لازم آنتی بادی ها تعیین نشده است.

نیکولای مالیشف، متخصص ارشد مسکو در بیماری های عفونی گفت که افراد می توانند بدون توجه به سطح آنتی بادی واکسن بزنند.

آندره ایسایف، متخصص تحقیقات ژنتیک مولکولی گفت: آنتی بادی ها نمی توانند محافظت کامل در برابر ویروس را تضمین نمایند؛ متأسفانه، هیچ مقاله تحقیقاتی وجود ندارد که نشان دهد سطح تعیینی از آنتی بادی های خنثی نماینده ویروس محافظت کامل از بیمار را تضمین می نماید، زیرا سویه های مختلف ویروس کرونا و آمادگی ایمنی متفاوت بیمار برای مواجهه با عفونت وجود دارد.

کونوالوف تأکید کرد: فقط واکسیناسیون می تواند از پایداری در برابر ویروس محافظت کند؛ به طور کلی، واکسن ها پاسخ ایمنی پایدارتری را ارائه می دهند، یعنی در برابر سویه های مختلف ویروس کرونا ایمنی ایجاد می نمایند. علاوه بر این، این پاسخ ایمنی نسبت به بهبودی از قبل از عفونت قابل پیش بینی و موثر است.

منبع: فارس

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1400 بروزرسانی: 2 مرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 917

به "آنتی بادی طبیعی جایگزین واکسیناسیون نمی گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آنتی بادی طبیعی جایگزین واکسیناسیون نمی گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید