امارات به عضویت غیردائم شورای امنیت درآمد

به گزارش مالزی ارزان، خبرنگاران : مجمع عمومی سازمان ملل متحد، امروز (آدینه 11 ژوئن) امارات، برزیل، آلبانی، غنا و گابن را به عنوان عضو غیردائمی شورای امنیت برای یک دوره دو ساله 2022 تا 2023 انتخاب کرد.

امارات به عضویت غیردائم شورای امنیت درآمد

با تور دبی در زیباترین سواحل خلیج فارس استراحت کنید و شهری پر زرق و برق، بین‌المللی و پیشرفته را سیاحت کنید.

به گزارش خبرنگاران به نقل از تسنیم، ولکان بوزکر، رئیس مجمع عمومی سازمان ملل متحد گفت: بعد از کسب دو سوم آرا کشورهای امارات، برزیل، آلبانی، غنا و گابن به عنوان عضو غیر دائمی شورای امنیت برای یک دوره دو ساله از یکم ژانویه 2022 انتخاب شدند.

روسیا الیوم گزارش داد، کشورهای فوق الذکر جای ویتنام، نیجر، تونس، استونی ... را در شورای امنیت خواهند گرفت و عضویت آنها تا سی و یکم دسامبر سال 2023 ادامه خواهد داشت.

محمد بن زاید، ولی عهد ابوظبی در توئیتی به مناسبت انتخاب این کشور به عنوان عضو غیر دائم شورای امنیت نوشت: انتخاب کشور امارات، امروز به عضویت شورای امنیت سازمان ملل برای یک دوره دو ساله از 2022 تا 2023 بیانگر اعتماد جامعه جهانی به سیاست های امارات و شایستگی این کشور در سیستم دیپلماتیک آن و تاثیر گذار بودن این سیستم است.

ولی عهد ابوظبی در ادامه توئیت خود اضافه نمود: با توجه به مبادی و ارزش هایی که دولت امارات بر پایه آنها پایه گذاری شده، این کشور مسئولیت خود در تحکیم پایه های صلح و همکاری و رشد و توسعه صحنه بین المللی را ادامه خواهد داد.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 20 تیر 1400 بروزرسانی: 20 تیر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 891

به "امارات به عضویت غیردائم شورای امنیت درآمد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "امارات به عضویت غیردائم شورای امنیت درآمد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید