بازگشت 250 مگاوات به شبکه تولید برق

به گزارش مالزی ارزان، واحد شماره 2 بخاری نیروگاه شهید رجایی پس از انجام تعمیرات بازدید دوره ای، دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

بازگشت 250 مگاوات به شبکه تولید برق

به گزارش خبرنگاران قزوین، حبیب شریفی سرپرست مدیریت نیروگاه بخار در تشریح خبر بازگشت دوباره واحد شماره 2 بخاری به مدار تولید برق گفت: این واحد با توان نامی 250 مگاوات که به منظور انجام تعمیرات بازدید دوره ای و برای کسب آمادگی تولید برق پایدار از مدار تولید، خارج شده بود، پس از انجام فعالیت های پیش بینی شده تعمیراتی، دوباره به شبکه سراسری تولید برق پیوست.

شریفی در خصوص فعالیت های این دوره از تعمیرات بیان داشت: بازدید از فن ها، پمپ ها و الکتروموتور های6.6کیلوولت، بازدید از مشعل ها، بازدید و تست والوهای بای پاس، بازدید دوره ای از فیلترها، رفع نشتی از دلتاهای برج خنک کننده، بازدیدهای دوره ای بر روی لوله های فشاربالا، همچنین بازدید از ژنراتور و سیستم تحریک از فعالیت هایی بود که از سوی متخصصان این نیروگاه با موفقیت به خاتمه رسید.

شریفی اضافه نمود : انجام تست رله های حفاظتی ترانس ژنراتور و بازدید و سرویس بریکر های سوئیچگیر 6.6کیلو ولت به همراه بازدید و سرویس بریکر های 400 ولت و تست رله های حفاظتی بریکر های 400 ولت و انجام انواع تست های الکتریکی به همراه بازدید و تست تجهیزات ابزار دقیقی از مهم ترین اقداماتی بود که در این دوره از تعمیرات از سوی متخصصان نیروگاه به خاتمه رسید.

هم اکنون، واحدشماره 3 بخاری این نیروگاه در دست تعمیرات بازدید دوره ای قرار گرفته است که با خاتمه این تعمیرات، نیروگاه شهید رجایی آماده تولید برق در پیک تابستان خواهد بود.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 5 تیر 1400 بروزرسانی: 5 تیر 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 864

به "بازگشت 250 مگاوات به شبکه تولید برق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازگشت 250 مگاوات به شبکه تولید برق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید