بازیکنانی که نظر سرمربی را تغییر دادند، گل محمدی به رضایت رسید!

به گزارش مالزی ارزان، تیم فوتبال پرسپولیس در حالی در انتها هفته بیست و یکم رقابت های لیگ برتر با 47 امتیاز در صدر جدول رقابت های فصل جاری لیگ برتر قرار گرفته که اختلاف 10 امتیازی با تیم دوم دارد.

بازیکنانی که نظر سرمربی را تغییر دادند، گل محمدی به رضایت رسید!

سرخ ها که در سرانجام نیم فصل اول نیز با گابریل کالدرون در صدر جدول حضور داشتند فرایند خود را با حضور یحیی گل محمدی در راس کادرفنی این تیم ادامه دادند تا از سخت ترین بازی های خود امتیازات خیلی خوبی را کسب نمایند.

پرسپولیس در پنج هفته با رقیبان جدی خود بازی کرد که از 15 امتیاز ممکن توانست 13 امتیاز کسب کند.

گل محمدی در این بازی ها تقریبا سعی کرد تا ترکیب اصلی خود را حفظ کند. از این رو سرخ ها در سه بازی ابتدایی خود با حضور یحیی گل محمدی با یازده بازیکن ثابت وارد زمین شدند اما تساوی مقابل استقلال تهران به لطف گل دقایق سرانجامی بشار رسن سبب ایجاد تغییر در بازی های بعدی این تیم شد.

یحیی گل محمدی بیشترین تغییر را در خط میانی تیمش ایجاد کرد تا سرخ ها بتوانند با کمترین مالکیت توپ ، بیشترین سرعت ممکن در حمل توپ از دفاع به حمله را داشته باشند.

گل محمدی از کمال کامیا بی نیا به عنوان هافبک دفاعی استفاده کرد. احمد نوراللهی نیز کنترل میانه میدان را برای سرخ ها کاملا در اختیار گرفت. هافبک پیروز سرخ ها که بیشترین دقایق حضور در زمین مسابقه را نیز در لیگ برتر نوزدهم برای پرسپولیس در اختیار دارد خیلی خوب در کارهای دفاعی به کامیابی نیا یاری کرد و هر وقت هم احتیاج بود جلو می آید تا با بشار رسن وظیفه بازیسازی در زمین مسابقه را انجام دهند.

هافبک عراقی پرسپولیس نیز عملکرد رضایت بخشی را در انتقال توپ به کناره های زمین داشته است تا سرخ ها با سرعت بالای مهدی ترابی و وحید امیری از دفاع رقیبان عبور نموده و به دروازه آنها برسند.

هافبک های پرسپولیس در حالی نقش پررنگی در پیروزی های متوالی سرخ ها در لیگ برتر داشته اند که مالکیت توپ کمی را نسبت به حریف داشته اند اما میزان دقت پاس آنها بالای 85 درصد بوده است.

درخشش کمال کامیابی نیا در پست هافبک دفاعی در بازی با شهر خودرو به اوج خود رسید تا خیال یحیی گل محمدی را بابت نبردهای تن به تن در میانه میدان راحت کند. کامیابی نیا در پنج بازی گذشته پرسپولیس در لیگ برتر، 22 جدال فردی را پشت سر گذاشته است که در 17 رویارویی آن پیروز بوده است.

همچنین مهدی ترابی و وحید امیری نیز آمار مطلوب خود در نیم فصل اول را باز هم تکرار کردند تا یحیی گل محمدی به آنچه دلخواه فنی اش است با پرسپولیس برسد.

تیمی که در لیگ برتر مالکیت توپ کمی دارد اما خیلی راحت صاحب موقعیت گلزنی می گردد. سرخ ها دقت پاس بالایی را نیز دارند و با استفاده از سرعت ویران نماینده عناصر تهاجمی خود به دروازه حریفان می رسند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 63

به "بازیکنانی که نظر سرمربی را تغییر دادند، گل محمدی به رضایت رسید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازیکنانی که نظر سرمربی را تغییر دادند، گل محمدی به رضایت رسید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید