دلایلی برای این که استراماچونی گزینه مربیگری تیم ملی نیست

به گزارش مالزی ارزان، به نظر می رسد راه تیم ملی و دراگان اسکوچیچ بعد از بازی های تیم ملی در منامه از هم جدا شده است. این را هنوز فدراسیون فوتبال به صورت رسمی اعلام نکرده اما از بخش پایانی صحبتهای اسکوچیچ در مصاحبه اخیر با فوتبال برتر می توان بی علاقگی فدراسیون فوتبال برای ادامه کار با اسکوچیچ را به وضوح دید؛ جایی که سرمربی کروات در مقابل حرف های محمدحسین میثاقی که بوی خداحافظی می داد، واکنشی نشان نداد و تنها بصورت تلویحی گفت برای ادامه کار با تیم ملی نمی تواند کار خاصی انجام بدهد و این موضوع خارج از قدرت تصمیم گیری اش است. در این میان سکوت فدراسیون فوتبال در قبال شائبه های اخیر هم نشانه دیگری است از احتمال جدا شدن راه اسکو با تیم ملی. در این روزها که بازار برآورد برای جانشین احتمالی اسکوچیچ داغ است، برخی از شانس آندرا استراماچونی برای حضور در تیم ملی می گویند، در حالی که با توجه به شواهد و قرائن متقن استراماچونی از شانسی برای بازگشت دوباره به فوتبال ایران برخوردار نیست. اما این شواهد قطعی چیست؟

دلایلی برای این که استراماچونی گزینه مربیگری تیم ملی نیست

با ما همراه باشید و درباره وبلاگ شکلاتی بیشتر بدانید.

تعهد و مسئولیت پذیری

آندرا استراماچونی هر چند روزهای به نسبت خوبی را برای طرفداران استقلال رقم زد اما بخش بزرگی از آنها معتقدند که استرا در شرایطی که استقلال به او نیاز داشت بصورت ناگهانی استقلال را ترک کرد. دلیل این تصمیم او هر چند در فوتبال حرفه ای پذیرفته شده است اما او در جایی که باید تعهد و مسئولیت پذیری خود را در قبال طرفداران میلیونی استقلال نشان می داد به یکباره به دلیل رفتارهای ناشیانه برخی مدیران استقلال، ایران را برای همیشه ترک کرد و دیگر به ایران برنگشت. این در حالی است که اگر قرار بود همه مربیان و بازیکنان خارجی فوتبال ایران به این دلایل از ایران خارج می شدند، دیگر پای هیچ مربی یا بازیکن خارجی به ایران باز نمی شد. مثال نقض رفتار استراماچونی، کارلوس کی روش است که معمولا با شش ماه حقوق معوقه کار می کرد و حتی قبل از جام جهانی هم برای شش، هفت ماه حقوق نگرفت. فکرش را بکنید که استراماچونی به دلیل مسائل مالی فدراسیون فوتبال به یکباره تیم ملی را هم ترک کند، آن وقت آرزو و رویای هشتاد میلیون ایرانی با این رفتار بر باد می رود؛ درست مثل ویران شدن کاخ رویای طرفداران استقلال پس از خروج ناگهانی استرا از ایران.

شناخت کم از فوتبال ایران و بی اطلاعی از شرایط آسیا

هشت سال کل دوران حضور آندرا استراماچونی در دنیای مربیگری است و در این مدت او شش ماه در فوتبال ایران حضور داشته و 15 بار روی نیمکت استقلال نشسته است. این کل تجربه و شناخت استرا از فوتبال ایران است. با این شناخت بسیار کم از فوتبال ایران و بی اطلاعی محض او از فوتبال آسیا حتما به فدراسیون فوتبال حق می دهید که بر روی نام استراماچونی در تیم ملی ایران خط قرمز بکشد. آن هم در شرایطی که اگر همین امروز هم استراماچونی به تیم ملی می آمد، در کل او فقط شصت روز تا اولین بازی تیم ملی در رقابتهای حساس انتخابی جام جهانی فرصت داشت.

نداشتن مقبولیت کامل در فوتبال ایران

کسی که قرار است جانشین اسکوچیچ شود، باید در شرایطی پا به فوتبال ایران بگذارد که از مقبولیت جامعی برخوردار باشد اما در فوتبال رنگی ایران که همه چیز به قرمز و آبی تقسیم می شود، استراماچونی یا هر مربی رنگی دیگری از این ویژگی برخوردار نیستند. استراماچونی بدلیل نتایج نسبتا خوب و نمایش فنی خوبی که در استقلال ارائه کرده مورد احترام بخشی از طرفداران استقلال است اما قطعا بدلیل خروج ناگهانی اش از ایران در بین همه استقلالی ها هم دارای مقبولیت نیست، چه برسد به اینکه بتواند در بین طرفداران دیگر تیم های پرهوادار ایران نظیر پرسپولیس، تراکتور، سپاهان یا فولاد مقبولیت کسب کند.

استرا و فرهنگ ایرانی

سرمربیگری تیم ملی فوتبال ایران، بدلیل حساسیت های همیشگی مهمترین پست در میان تیم های ورزشی کشور است. سوال جدی که تا قبل از منتفی شدن حضور استراماچونی در تیم ملی مطرح شد این بود که استراماچونی چقدر به لحاظ فرهنگی با خلق و خوی ایرانی ها نزدیک است؟ سوالی جدی که بنظر می رسد با توجه به منتفی شدن حضور استراماچونی در تیم ملی به جزییات بیشتری نیاز ندارد.

منبع: فرارو
انتشار: 1 مرداد 1400 بروزرسانی: 1 مرداد 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 914

به "دلایلی برای این که استراماچونی گزینه مربیگری تیم ملی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دلایلی برای این که استراماچونی گزینه مربیگری تیم ملی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید