با اصطلاحات توییتری آشنا شوید؛ فیو در توییتر به چه معناست؟

به گزارش مالزی ارزان، زومیت نوشت: اصطلاحات فراوانی در توییتر وجود دارند که برای تعامل با دیگر کاربران باید آن ها را بدانید. این بار ببینیم که فیو در توییتر چیست و چگونه انجام می گردد؟

با اصطلاحات توییتری آشنا شوید؛ فیو در توییتر به چه معناست؟

ورود به دنیای توییتر به علت تفاوت هایی که با سایر شبکه های اجتماعی دارد، کمی گیج نماینده به نظر می رسد. اگر به فکر باز کردن حساب توییتر هستید یا به تازگی حساب ساخته اید، با ورود به توییتر فارسی به احتمال زیاد با شنیدن اصطلاحات انگلیسی که به صورت فارسی نوشته شده اند، متعجب خواهید شد. در مقاله های سری اصطلاحات توییتر به شرح مفصل در خصوص منشن در تویتر چیست؟، ریتوییت در توییتر چیست؟ و کوت در توییتر چیست؟ پرداختیم. در این مقاله برای تکمیل دایره اصطلاحات توییتری تان با مفهوم فیو و تاریخچه آن آشنا می شوید.

فیو در توییتر چیست؟

زمانی دکمه فیو توییتر (Fave کوتاه شده Favorite) راه اصلی این سرویس برای اعلام موافقت، تصدیق و حمایت کاربران نسبت به یک توییت بود. بااین حال نماد ستاره یا همان فیو مدت ها است که جای خود را به آیکون قلب یا لایک داده است. بااین حال کاربران توییتر فارسی، به خصوص قدیمی ها که همواره سعی داشته اند این اصطلاحات را حفظ نمایند و نگذارند دستخوش تغییرات بادآورده گردد، هرگز این اجازه را ندادند.

در سال 2015 جایگزینی فیو با لایک، کوشش شرکت توییتر برای ساده سازی تجربه کاربری بود. به نظر می رسید با این روش توییتر راحت تر می تواند کاربران جدیدی که با مفهوم و ارزش لایک در دیگر شبکه های اجتماعی آشنایی داشتند را به خود جذب کند.

با وجود شبکه های اجتماعی مانند فیسبوک، اینستاگرام و واین که در آن موقع کاربران را برای دریافت لایک و قلب های قرمز بیشتر تشویق می کرد، آیکن ستاره ممکن بود برای تازه واردان گیج نماینده باشد. بنابراین توییتر با هدف امکان استفاده آسان تر و مفیدتر، قلب را جایگزین ستاره و به بیان دیگر لایک را جایگزین فیو کرد. برای اینکه تیر خلاصی هم زده گردد، مدیر محصول توییتر شرح داد که: شاید شما از چیزهای زیادی خوشتان بیاید، اما هر چیز نمی تواند موردعلاقه تان باشد.

فیو کردن در توییتر مانند لایک کردن در سایر شبکه های اجتماعی می ماند

Favorites یا علاقه مندی ها در سال 2006 در توییتر به دنیا آمدند؛ یعنی قبل از هر دو قلب قرمز Tumblr که در اواخر سال 2008 و دکمه لایک فیسبوک که در سال 2009 معرفی گردید. Favorites در ابتدا به عنوان راهی برای علامت گذاری توییت ها طراحی شد. یک ویژگی نسبتاً عجیب برای سرویسی که پیغام های آن به 140 کاراکتر محدود بود و در آن موقع نمی توانست شامل عکس یا فیلم باشد! توسعه دهندگان شخص ثالث از همان ابتدا در پی مفیدتر کردن این ویژگی بودند؛ این گونه بود که سرویسی به نام فیورد (Favrd) به وجود آمد تا توییت های محبوب را در زمان واقعی بر اساس تعداد فیوها برجسته کند. فیورد در سال 2009 بعد از ظهور فیواستار (Favstar)، رقیب قوی تری که تا به امروز دوام آورده است، از بین رفت.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 27 دی 1401 بروزرسانی: 27 دی 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1384

به "با اصطلاحات توییتری آشنا شوید؛ فیو در توییتر به چه معناست؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با اصطلاحات توییتری آشنا شوید؛ فیو در توییتر به چه معناست؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید