تعطیلی تمام بوستان های قم

به گزارش مالزی ارزان، شهردار قم گفت: به منظور حفظ امنیت و سلامت شهروندان، امسال هیچ برنامه ای برای روز طبیعت و 13 فروردین توسط شهرداری تدارک دیده نشده است و تمام پارک ها و بوستان های این شهر تا اطلاغ ثانوی تعطیل است.

تعطیلی تمام بوستان های قم

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، سید مرتضی سقاییان نژاد روز سه شنبه در گفت و گویی، با تأکید بر تعطیلی همه بوستان ها و مراکز تفریحی در سطح شهر، شرح داد: اولویت شهرداری حفظ سلامت مردم و رعایت توصیه ها و دستورات ستاد مبارزه با کرونا است.

شهردار قم، ادامه داد: تمام ظرفیت های تفریحی، بوستان ها و پراک های شهری متعلق به مردم است اما برای رعایت دستورالعمل های بهداشتی تمام امکانات شهرداری به صورت خاص تعطیل است.

سقاییان نژاد گفت: با توجه به تمهیدات اندیشیده شده و در پی تعطیلی بوستان ها و پارک های شهر تا اطلاع ثانوی، طرح فاصله گذاری اجتماعی تا بیستم فروردین تمدید شده است.

وی با اشاره به اهمیت در خانه ماندن شهروندان برای قطع زنجیره شیوع کرونا گفت: اجرای توصیه های پزشکان و همچنین توجه به رعایت قرنطینه خانگی در روزهای پیش رو به ویژه در 13 فروردین ماه ضروری است.

شهردار قم با ابراز تأسف و عذرخواهی از مردم برای ارائه نشدن خدمات و شرایط ویژه برای روز طبیعت، افزود: شهرداری قم برای حفظ امنیت و سلامت شهروندان امسال هیچ برنامه ای برای روز طبیعت و 13 فروردین تدارک ندیده است.

وی با درخواست از مردم برای حفظ قرنطینه خانگی، گفت: شهرداری برای پایان دوره قرنطینه و ویروس کرونا برنامه ای جامعی را داشته و مردم می توانند آن زمان، از بوستان ها و مراکز تفریحی استفاده کنند.

به گزارش ایرنا، با تصویب ستاد مرکزی پیشگیری و مقابله با شیوع ویروس کرونا، طرح فاصله گذاری اجتماعی به منظور کنترل تردد مسافران به شهرها از هشتم فروردین ماه در استان های مختلف کشور اجرا شد. بر این اساس طرح محدودیت رفت وآمد از ساعت 24 بامداد روز هشتم فروردین ماه جاری در تمام ورودی های استان قم شروع شده و این محدودیت تا پایان 15 فروردین ماه امسال ادامه دارد.

در طرح مذکور، از بامداد روز 8 فروردین ماه جاری فقط به خودروهای با پلاک بومی استان قم و یا خودروهایی که بیمه نامه و یا شماره ملی رانندگان آن ها صادره از استان قم باشد، اجازه ورود داده می شود.

رییس مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: تا ساعت 14 روز دوشنبه یازدهم فرودین ماه جاری، 41495 نفر در کشور به طور قطعی به ویروس کرونا مبتلا شده اند، 2757 نفر به علت ابتلا به این ویروس فوت کرده و 13911 نفر نیز بهبود یافته اند.

شهروندان قمی برای طرح هرگونه پرسش در مورد ویروس کرونا می توانند با شماره تلفن های 36620023، 36620999، 36706030 و 36704368 (با پیش شماره 025) تماس بگیرند و یا برای کسب آخرین اخبار از دانشگاه علوم پزشکی قم به کانال آن به نشانی [email protected] در فضای مجازی و یا تارنمای آن به نشانی اینترنتی www.muq.ac.ir مراجعه کنند./

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 116

به "تعطیلی تمام بوستان های قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تعطیلی تمام بوستان های قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید