تقابل های ایرانی در شب سرنوشت ساز لیگ قطر، رقابت سرخابی برای کسب سهمیه و فرار از سقوط

به گزارش مالزی ارزان، در هفته ماقبل پایانی لیگ ستارگان قطر، تیم های مختلفی برای کسب سهمیه لیگ قهرمانان آسیا یا بقا در سطح اول فوتبال این کشور به مصاف هم می فرایند.

تقابل های ایرانی در شب سرنوشت ساز لیگ قطر، رقابت سرخابی برای کسب سهمیه و فرار از سقوط

همراه ما باشید و با تور قطر ارزان از مروارید خلیج فارس دیدن کنید و زیبایی های شهر دوحه را در خاطراتتان ثبت کنید.

به گزارش خبرنگاران، مسابقات حساس لیگ ستارگان قطر روز سه شنبه با برگزاری پنج مسابقه حساس دنبال می گردد و بازیکنان ایرانی شاغل در لیگ این کشور یک هفته پیش از سرانجام لیگ تقابل های حساسی برای کسب سهمیه آسیایی یا فرار از سقوط به دسته پایین تر در پیش خواهند داشت.

ملاقات قطر اس سی و الاهلی یکی از حساس ترین بازی های فرداشب به شمار می رود جایی که بشار رسن بازیکن سابق پرسپولیس مقابل امید ابراهیمی هافبک اسبق استقلال قرار می گیرد. این مسابقه یکی از جدال های حساس برای کسب سهمیه صعود به رقابت های آسیایی محسوب می گردد. الاهلی با 32 امتیاز تیم چهارم جدول است و قطر اس سی با 31 امتیاز در مکان پنجم قرار گرفته است، در حالی که الریان با شجاع خلیل زاده 34امتیازی است و در مکان سوم جای گرفته. رقابت نزدیک این سه تیم در دو هفته سرانجامی لیگ سرنوشت سهمیه مسابقه پلی آف فصل آینده لیگ قهرمانان را تعیین می نماید.

دیگر بازی حساس این هفته بین الخور و الدحیل برگزار می گردد. رویارویی وینفرد شفر سرمربی و علی کریمی بازیکن اسبق استقلال برای مربی آلمانی الخور حساس است. الخور با شفر تیم یازدهم جدول است و اگر نتواند امتیازات لازم در دو بازی آخر را کسب کند، در همین صندلی به بازی پلی آف سقوط می رود و تنها در صورت پیروزی مقابل تیم دوم لیگ دسته پایین تر می تواند در لیگ ستارگان قطر باقی بماند. در سوی مقابل الدحیل یکی از حریفان استقلال در لیگ قهرمانان صندلی خودش در مکان دوم جدول را قطعی نموده است، قهرمانی السد مسلم شده است و تیم های پایین تر هم شانسی برای رسیدن به الدحیل 43امتیازی نخواهند داشت.

بازی السد و الریان حساسیت زیادی برای ژاوی و یارانش نخواهد داشت، چرا که با کسب 17 پیروزی و بدون شکست قهرمانی خودشان را قطعی نموده اند، اما الریان حریف پرسپولیس در آسیا برای ماندن در مکان سوم جدول حداقل به یک تساوی در این بازی احتیاج دارد و نمی خواهد با شکست شانس رسیدن به پلی آف فصل بعدی لیگ قهرمانان را از دست بدهد.

مسابقه ام صلال و السیلیه نیز تقابل دو بازیکن ایرانی سابق استقلال و پرسپولیس است. یاران روزبه چشمی در مکان دهم جدول سه امتیاز با الخور وینفرد شفر فاصله دارند و برای قطعی شدن ماندن در لیگ باید در این بازی پیروز شوند. در سمت مقابل السیلیه با رامین رضاییان تیم هشتم جدول است. این تیم نه امیدی برای رسیدن به سهمیه آسیایی دارد و نه خطر سقوط را احساس می نماید.

دیگر بازی این هفته بین العربی با حضور مهرداد محمدی و الخریطیات تیم پژمان منتظری برگزار می گردد. یاران منتظری با 9 امتیاز آخرین تیم جدول هستند و شاید تنها با یک معجزه بتوانند به شکست الخور در هر دو بازی به جامانده و البته کسب شش امتیاز همچنین جبران فاصله تفاضل گل امیدوار باشند تا به رتبه یازدهم برسند و شانس حضور در مسابقه پلی آف را داشته باشند، اما در صورت توقف الخریطیات در این هفته یا کسب امتیاز برای الخور تیم پژمان منتظری رسماً یک هفته پیش از سرانجام لیگ فصل جاری به دسته پایین تر سقوط می نماید. در سوی دیگر العربی هم به شکل قطعی شانس رسیدن به مسابقات آسیایی را از دست داده است و انگیزه خاصی برای این بازی نخواهد داشت.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 19 فروردین 1400 بروزرسانی: 19 فروردین 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 737

به "تقابل های ایرانی در شب سرنوشت ساز لیگ قطر، رقابت سرخابی برای کسب سهمیه و فرار از سقوط" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تقابل های ایرانی در شب سرنوشت ساز لیگ قطر، رقابت سرخابی برای کسب سهمیه و فرار از سقوط"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید