حملات هوایی روسیه به صحرای سوریه در تدارک عملیات جدید نظامی علیه داعش

به گزارش مالزی ارزان، جنگنده های روسیه صبح امروز، یکشنبه مجددا مناطقی در صحرای سوریه که گمان می گردد عناصر داعش در آن حضور دارند را بمباران کردند.

حملات هوایی روسیه به صحرای سوریه در تدارک عملیات جدید نظامی علیه داعش

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش خبرنگاران، به نقل از سایت میدل ایست نیوز، جنگنده های روسیه صبح امروز مناطقی که گمان می گردد عناصر تروریستی داعش در صحرای سوریه در آن حضور دارند را بمباران کردند و نیروهای روسیه و سوریه نیز تجهیزاتی را برای آمادگی درجهت آنچه عملیات پاکسازی گسترده به نظر می رسد، پیش بردند.

منابع محلی به العربی الجدید گفتند، این بمباران غارها و تپه های صحرای السخنه در حومه شرقی حمص، مناطقی بین دو استان حمص و دیرالزور و مثلث حلب-حماه-الرقه را هدف قرار داد.

منابع مذکور همچنین ادعا کردند، مناطق بمباران شده ضرورتا شاهد فعالیت عناصر تروریستی داعش نیست بلکه چوپان ها، قاچاقچیان و عابران نیز ممکن است در آن مناطق حضور داشته باشند که در آن صورت قربانی حملات روسیه می شوند.

نیروهای نظامی و هم پیمان سوریه نیز عملیات پاکسازی مناطق مختلفی از صحرای المیادین را که پیش از یک هفته گذشته شروع شده است، ادامه می دهند و به دنبال پاکسازی منطقه از عناصر تروریستی داعش هستند.

به همین دلیل یکی از فعالان در سوریه به العربی الجدید گفت تجهیزات نظامی جدیدی به صحرای سوریه با هدف تقویت عملیات پاکسازی صحرا از عناصر داعش و یا گسترش دامنه عملیات آورده شده است.

وی اشاره نمود که روسیه افسرانی نظامی به فرودگاه نظامی الطبقه در حومه الرقه با هدف آنالیز مناطق تحت کنترل نیروهای شبه نظامی وابسته به خود اعزام نموده است تا با افزایش حمایت از آنها عملیات پاکسازی در صحرای صفیان و الرصافه در بیابان الرقه شروع کند.

فرودگاه الطبقه دومین مکانی است که پس از فرودگاه القامشلی، تجهیزات نظامی روسیه به آن وارد می گردد.

علاوه بر این نیروهای نظام سوریه نیز مناطقی از حومه جنوبی ادلب را بمباران کردند.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 9 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 9 اردیبهشت 1400 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 775

به "حملات هوایی روسیه به صحرای سوریه در تدارک عملیات جدید نظامی علیه داعش" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حملات هوایی روسیه به صحرای سوریه در تدارک عملیات جدید نظامی علیه داعش"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید