خردسال ترین نابغه دنیا ، پسربچه 4 ساله ای که خودش خواندن را یاد گرفته است

به گزارش مالزی ارزان، دیجیاتو نوشت: پسربچه 4 ساله انگلیسی که به صورت خودآموز خواندن و شمردن به چند زبان را آموخته است، به عضویت انجمن تیزهوشان منسا عایدی.

خردسال ترین نابغه دنیا ، پسربچه 4 ساله ای که خودش خواندن را یاد گرفته است

پسربچه چهارساله ای که به صورت خودآموز خواندن را یاد گرفته است و می تواند به شش زبان غیرمادری خود تا 100 بشمرد، حالا به جوان ترین عضو در انجمن بین المللی تیزهوشان منسا تبدیل شده است. تدی هابز که ساکن سامرست انگلیس است، با یاری یک تبلت و تماشای تلویزیون خواندن را فراگرفته.

به گزارش گاردین، تدی زمانی به عضویت منسا عایدی که والدینش پیش از شروع مدرسه از یک مشاور سلامت خواسته بودند شرایط او را آنالیز کند. بت هابز، مادر این کودک چهارساله می گوید او ابتدا تصور می کرد که پسرش صرفاً از خودش صداهای عجیب وغریب درمی آورد، اما بعداً تعیین شد که او شمردن به چند زبان مختلف، ازجمله چینی را یاد گرفته است.

بت هابز می گوید: به نظر می آید که او هر چند ماه یک بار به یک موضوع تازه علاقه پیدا می نماید. یک بار به اعداد و یک بار به جدول ضرب و بعلاوه گاهی مشتاق مطالعه کشورها و نقشه ها می گردد. مادر تدی می گوید نمره بالای IQ فرزندش که او را بالاتر از 99.5 درصد از سایر بچه ها این رده سنی قرار می دهد، از نظر ایفای وظایف والدینی چالش زاست.

مادر جوان ترین نابغه منسا: می خواهیم تدی عادی باشد

بت هابز ادامه می دهد: البته [تدی] این موضوع را نمی داند که اتفاق خوبی است و ما هم تا زمانی که بتوانیم، اوضاع را به همین منوال نگه می داریم. او کم کم دارد متوجه می گردد که دوستانش خواندن بلد نیستند و برایش سؤال است که چرا؟. ولی برای ما مهم است که او عادی باشد. اگر [تدی] می تواند این کارها را انجام دهد، اشکالی ندارد. ولی برداشت او این است که خب، من خواندن بلدم، اما دوستم سریع تر از من می دود. هر کسی استعدادهای خاص خودش را دارد.

لازم به ذکر است که انجمن منسا تنها افرادی را پذیرش می نماید که در یک آزمون IQ تعیین در گروه 2 درصد افراد برتر جامعه قرار می گیرند. این انجمن بعلاوه حمایت هایی را برای والدین بچه ها نابغه ارائه می نماید.

تدی که از دوسالگی فراگیری زبان ها را شروع نموده است، در سن سه سال و هفت ماهگی در آزمون یک ساعته IQ منسا شرکت کرد. مادرش می گوید: نگران این بودم که او یک ساعت جلوی لپ تاپ بنشیند، اما او عاشق این آزمون بود.

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 بهمن 1401 بروزرسانی: 8 بهمن 1401 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1390

به "خردسال ترین نابغه دنیا ، پسربچه 4 ساله ای که خودش خواندن را یاد گرفته است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خردسال ترین نابغه دنیا ، پسربچه 4 ساله ای که خودش خواندن را یاد گرفته است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید