خطرناک ترین مارهای آدم خوار ، عکس

به گزارش مالزی ارزان، مارها از ترسناک ترین موجودات روی کره زمینند؛ چه کوچک و بی ضرر باشند و چه بزرگ و ترسناک، هر کسی که مبتلا به اوفیدیوفوبیا (ترس از مار) باشد، مطمئناً با تماشا آن ها فریاد می کشد. بیشتر اوقات، مردم نگران مارهای سمی هستند که در سراسر دنیا زندگی می نمایند. در حالی که مارهای سمی ممکن است جان بیشتری بگیرند، اما گروهی از مارها وجود دارند که می توانند انسان ها را زنده ببلعند!

خطرناک ترین مارهای آدم خوار ، عکس

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، هرچقدر هم که این موضوع عجیب به نظر برسد اما چندین گونه مار در دنیا وجود دارند که توانایی خوردن انسان را دارند. علیرغم اینکه هیچ یک از این مارها سم ندارند اما از نظر مقدار بسیار بزرگ هستند؛ درواقع برای اینکه مار بتواند انسان را بخورد، باید واقعاً بزرگ باشد!

تنها دو گروه از مارها بر روی کره زمین، می توانند به مقدار ای رشد نمایند، که انسان ها را زنده ببلعند؛ این گروه ها بوآ و پیتون هستند. مارهای پیتون و بوآ بسیار شبیه به هم هستند، هر دو به وسیله انقباض طعمه خود را می کشند. تفاوت آنها بیشتر در بینایی و فراوری مثل است، به طوری که مارهای پیتون تخم می گذارند در حالی که بوآها زنده زا هستند.

چهار گونه ماری که می توانند انسان را زنده ببلعند:

مار پیتون مشبک

مار پیتون مشبک، تا به امروز، بزرگ ترین مار بر روی کره زمین بوده است؛ پیتون مشبک در میان سه مار سنگین زمین واقع شده است. آنها بومی جنوب و جنوب شرقی آسیا هستند و به علت فلس های طرح دار زیبا که نام خود را از آن گرفته اند، به وسیله انسان ها شکار می شوند. اگرچه این مارها خطرناک هستند، اما به طور مرتب به عنوان حیوان خانگی در سراسر دنیا فروخته می شوند.

بزرگترین پیتون مشبک ثبت شده، گونه ای بود که در باغ وحش نگهداری می شد و طول آن به بیش از 7 متر می رسید؛ طول پیتون های مشبک معمولا به بیش از 6 و نیم متر نمی رسد و وزن آن ها نیز حداکثر 77 کیلوگرم است.

موارد ثبت شده زیادی از مارهای پیتون مشبک وجود دارد که انسان ها را می کشند.

مار پیتون صخره ای آفریقایی

پیتون های صخره ای آفریقایی یکی از بزرگترین گونه های مار در دنیا هستند، اگرچه طول آنها به مقدار پیتون های مشبک نیست. اما این مارها نیز بسیار بزرگ هستند. پیتون های صخره ای آفریقایی بیشتر در منطقه ها آفریقایی زندگی می نمایند و بسته به محل زندگی خود در زیرگونه های مختلفی دسته بندی می شوند. پیتون صخره ای آفریقای مرکزی بزرگترین زیرگونه است و مسئول بیشتر تعاملات خطرناک با انسان است.

پیتون های صخره ای آفریقایی می توانند در طبیعت تا 3 و نیم متر طول داشته باشند، اگرچه نمونه های نادری از آن ها به طول 5 و نیم متر نیز ثبت شده است. بزرگترین نمونه های این گونه می توانند تا 99 کیلوگرم رشد نمایند و می توانند طعمه های بزرگی مانند بزها و بعضی از گونه های آنتلوپ را شکار نمایند.

این گونه معمولا بچه ها را برای شکار انتخاب می نماید؛ اگرچه بزرگترین اعضای این گونه به طور بالقوه می توانند یک بزرگسال را بخورند.

مار پیتون برمه ای

پیتون های برمه ای مارهای شناخته شده ای هستند، به خصوص که محبوبیت آنها به عنوان حیوانات خانگی در طول سال ها افزایش یافته است. آنها به طور بومی در آسیای جنوب شرقی، به ویژه برمه، جایی که نام خود را گرفته اند، یافت می شوند. در سال های اخیر، پیتون های برمه ای به اورگلیدز فلوریدا وارد شده اند و از آن موقع تا به امروز مسائل زیست محیطی ایجاد نموده اند.

در طبیعت، پیتون های برمه ای به راحتی می توانند تا 4 و نیم متر رشد نمایند، اگرچه گونه هایی از آن ها که در باغ وحش نگهداری می شوند، می توانند بسیار بیشتر رشد نمایند. بزرگ ترین مار ثبت شده 5 و نیم متر طول داشته است.

مار پیتون برمه ای نسبت به همتایان خود، سابقه کمتری در مرگ و میر انسان ها دارد و هیچ نمونه ای از اینکه یک انسان را به شکل کامل بلعیده باشد، ندارد، اما این مارهای غول پیکر پتانسیل بلعیدن انسان را به صورت زنده دارند، البته اگرچه کوچک باشد!

مار آناکوندای سبز

آناکوندای سبز بالقوه مشهورترین مار در دنیا است. فیلم ها و برنامه های تلویزیونی زیادی از این مار افسانه ای ساخته شده اند، اگرچه اکثریت قریب به اتفاق آن ها بیش از حد پراکنده هستند. آناکونداهای سبز بومی آمریکای جنوبی هستند و در منطقه ها گرم و باتلاقی در سراسر این قاره زندگی می نمایند. از بین همه گونه های آناکوندا، آناکوندای سبز بزرگترین است.

آناکوندای سبز طولانی ترین مار زمین نیست، اما سنگین ترین است. طول بلندترین آن ها معمولاً حدود 5 متر است، اگرچه بعضی گزارش های غیررسمی ادعا می نمایند که مارها تا 9 متر طول دارند. وزن آناکوندای سبز به طور میانه بین 30 تا 70 کیلوگرم است، اگرچه بزرگ ترین آن ها می تواند بیش از 90 کیلوگرم وزن داشته باشند.

حجم زیاد و مقدار یک آناکوندای سبز آنها را به عنوان یک خطر برای انسان در صورت تهاجمی شدن شناسایی می نماید. با این حال، با وجود مقدار آنها، موارد بسیار کمی از حمله آناکونداهای سبز به انسان که منجر به مرگ انسان گردد، ثبت شده است، اگرچه این موضوع امکان پذیر است و این مارها پتانسیل بلعیدن انسان ها به صورت زنده را دارند.

منبع: azanimals

227227

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 16 تیر 1403 بروزرسانی: 16 تیر 1403 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 1503

به "خطرناک ترین مارهای آدم خوار ، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خطرناک ترین مارهای آدم خوار ، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید