سندرز خواهان برکناری ترامپ شد

به گزارش مالزی ارزان، خبرنگاران : برنی سندرز از مایک پنس، معاون ترامپ و دیگر اعضای کابینه دولت وی خواست که با استناد به متمم 25 قانون اساسی، او را از قدرت بر کنار کند.

سندرز خواهان برکناری ترامپ شد

به گزارش خبرنگاران به نقل از فارس، به دنبال درخواست های متعدد قانونگذاران و مقام های آمریکایی برای بر کناری دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، برنی سندرز، سناتور دموکرات ایالت ورمونت با انتشار پیغامی در توئیتر از مایک پنس، معاون ترامپ و دیگر اعضای کابینه دولت وی خواست که با استناد به متمم 25 قانون اساسی، او را از قدرت بر کنار کند.

سندرز که یکی از منتقدان سر سخت ترامپ بوده است در پیغام توئیتری خود به شدت از وی انتقاد کرد و نوشت: بعضی از مقام های دولتی در اعتراض به اقدامات وحشتناک و فتنه انگیز دیروز ترامپ در حال استعفا هستند. این کافی نیست!

وی در ادامه نوشت: معاون رئیس جمهور و اعضای کابینه باید متمم بیست و پنجم را هم اکنون فعال و ترامپ را قبل از اینکه آشوب و خشونتی را بر انگیزد بر کنار نمایند.

پیشتر نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا خواهان برکناری دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا شده بود.

پلوسی پنجشنبه شب در نشستی خبری از مایک پنس معاون ترامپ درخواست کرد با استناد به متمم 25 قانون اساسی آمریکا برکناری رئیس جمهور آمریکا را میسر کند.

طبق متمم 25 قانون اساسی آمریکا، درصورت عدم کفایت، ناتوانی یا مرگ رئیس جمهور آمریکا، اکثریت کابینه می توانند به انتصاب معاون وی به عنوان رئیس جمهور رأی دهند.

چهارشنبه شب بود که همزمان با بر گزاری جلسه مشترک کنگره آمریکا برای تأیید نهایی پیروزی جو بایدن در انتخابات ریاست جمهوری، عده ای از طرفداران ترامپ که در مقابل این ساختمان تجمع نموده بودند به داخل آن یورش بردند. در جریان این حملات 4 نفر کشته و ده ها نفر هم زخمی شدند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 25 بهمن 1399 بروزرسانی: 25 بهمن 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 625

به "سندرز خواهان برکناری ترامپ شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سندرز خواهان برکناری ترامپ شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید