ترامپ: ثابت می کنم این انتخابات فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا بود

به گزارش مالزی ارزان، رئیس جمهوری آمریکا تاکید کرد، تیم حقوقی او همچنان پرونده های بیشماری را پیگیری می کنند تا ثابت کنند رقابت سوم نوامبر برای کاخ سفید فاسدترین انتخابات تاریخ سیاسی آمریکا بوده است.

ترامپ: ثابت می کنم این انتخابات فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا بود

به نقل از خبرگزاری اسپوتنیک، دونالد ترامپ پیشتر به اداره خدمات عمومی چراغ سبز نشان داد تا رسما فرایند انتقال ریاست جمهوری را آغاز کند. با این حال، او به شکست اذعان ندارد و متعهد شده است تا این مبارزه را ادامه دهد. تیم انتخاباتی او هم مدعی تقلب انتخاباتی گسترده در سوم نوامبر شده است.

رئیس جمهوری آمریکا گفته است، هرگز به آنچه او به عنوان رای جعلی و سامانه رای گیری دومینیون اشاره می کند، اذعان نخواهد کرد. این شرکت رای گیری متهم است که با نرم افزاری در ماشین های شمارش رای، به شکل هنگفتی آرا را از ترامپ به بایدن تغییر داده است.

ترامپ همچنین مدعی شد، امیلی مورفی، رئیس سازمان خدمات عمومی در پی این جنجال انتخاباتی تهدیدات بیشماری دریافت کرد.

امیلی مورفی در نامه ای به بایدن گفت: شفاف اعلام می کنم که من هیچ دستوری برای تاخیر در تصمیم خودم دریافت نکردم. با این حال من به صورت آنلاین، تلفنی و ایمیلی تهدیدهایی را علیه خودم، خانواده ام، کارکنانم و حتی حیوانات خانگی ام دریافت کردم تا مورد ارعاب قرار گرفته و این تصمیم را زودهنگام اتخاذ کنم.

خانم امیلی مورفی، رئیس اداره خدمات عمومی با انتشار نامه ای به جو بایدن گفت که فرایند رسمی انتقال قدرت آغاز می شود. متن این نامه اول از همه توسط شبکه تلویزیونی سی ان ان منتشر شد.

مورفی در این نامه تاکید کرد که هیچ یک از مقامات دولت دونالد ترامپ او را تحت فشار نگذاشته اند و علت تاخیر او در اعلام این نتیجه دعاوی حقوقی جاری بوده است که باعث شده به نظر او برنده پیش از این احراز نشده باشد. به نظر می رسد شکست دعاوی متعدد قانونی تیم حقوقی آقای ترامپ در دادگاه های مختلف باعث شده مورفی دست به این حرکت بزند.

نتایج انتخابات ایالت میشیگان

این نامه پس از آن منتشر شد که ایالت میشیگان نتایج انتخابات را تاید کرد. ایالت جورجیا نیز این کار را روز جمعه پس از چند دور شمارش انجام داد. ایالت پنسیلوانیا هنوز قدم نهایی در تایید نتایج انتخابات را انجام نداده، اما نزدیک به این کار است.

مورفی در نامه به بایدن می نویسد: لطفا بدانید که من مستقلا به تصمیم خود رسیدم. این تصمیم بر اساس قانون و واقعیات موجود است. من هرگز به صورت مستقیم یا غیرمستقیم تحت فشار هیچ یک از مقامات قوه مجریه (از جمله کسانی که در کاخ سفید یا اداره خدمات عمومی کار می کنند) قرار نگرفتم. چه درباره محتوای این تصمیم و چه درباره زمان احراز آن. به روشنی می گویم که هیچ کس به من دستور نداد که فرایند تصمیم گیری خود را به تعویق بیاندازم.

ترامپ در واکنش به این تصمیم در توییتر از مورفی تشکر کرد. او گفت: با انجام امور لازم برای تشریفات اولیه موافق است و این را در راستای منافع کشور می داند. ترامپ اما در ضمنً تاکید کرد: ما به مبارزه ادامه می دهیم و به باور من، پیروز خواهیم شد!

چالش های حقوقی رامپ، به رهبری رودی جولیانی، وکیل شخصی رئیس جمهور و شهردار سابق نیویورک، همچنان ادامه دارند اما تا کنون به موفقت نرسیده اند.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 533

به "ترامپ: ثابت می کنم این انتخابات فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا بود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ترامپ: ثابت می کنم این انتخابات فاسدترین انتخابات تاریخ آمریکا بود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید