لایحه جدید سناتورهای آمریکایی علیه شرکتهای فناوری تدوین شد

به گزارش مالزی ارزان، به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، 3 سناتور دموکرات مجلس آمریکا لایحه ای برای محدود کردن بند 230 قانون حمایت از ارتباطات ارائه کرده اند.

لایحه جدید سناتورهای آمریکایی علیه شرکتهای فناوری تدوین شد

این بخش از قانون آمریکا، شرکت های آنلاین را از مسئولیت در قبال پست های کاربران محافظت می کند، اما در صورتیکه این پست ها به خساراتی منجر شود، شرکت ها را بیشتر مسئول می کند.

مارک وارنر، میزی هیرونو و ایمی کلوبوچار سناتورهای آمریکایی در بیانیه ای اعلام کردند؛ لایحه مذکور که قانون فناوری ایمن (SAFE TECH Act) نام دارد، مرحله تازه ای از تلاش ها برای افزایش مسئولیت شرکت هایی مانند گوگل، توئیتر و فیس بوک در قبال تعقیب سایبری، آزارهای هدفمند و تبعیض در پلتفرم هایشان است.

پس از حمله حامیان دونالدترامپ (رئیس جمهور پیشین) به کنگره آمریکا در 6 ژانویه 2021 میلادی بسیاری از قانونگذاران مشغول بررسی روش هایی هستند تا مسئولیت شرکت های فناوری در قبال گسترش اخبار جعلی قبل از شورش ها و نظارت بر محتوای پلتفرم هایشان را بیشتر کنند.

این در حالی است که چند سناتور جمهوریخواه به دلیل تصمیمات پلتفرم های فناوری برای بازبینی محتوا نیز به طور جداگانه تلاش دارند تا این قانون را لغو کنند. دونالد ترامپ نیز به طور مرتب خواهان لغو حمایت قانونی شرکت های فناوری به دلیل سانسور محافظه کاران بود.

مدیران ارشد گوگل، فیس بوک و توئیتر قبلاً اعلام کرده بودند این قانون برای حفظ آزادی بیان در اینترنت ملزوم است. آنها ادعا می کنند بند 230 قانون حفاظت از ارتباطات این کشور، ابزارهایی در اختیار پلتفرم ها قرار می دهد تا بین آزادی بیان و بازبینی محتوا توازنی ایجاد کنند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: malaysianet65.ir شناسه مطلب: 669

به "لایحه جدید سناتورهای آمریکایی علیه شرکتهای فناوری تدوین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لایحه جدید سناتورهای آمریکایی علیه شرکتهای فناوری تدوین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید